Трик од искусните домаќинки: Како да ги омекнете тврдите праски?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Трик од искусните домаќинки: Како да ги омекнете тврдите праски?

Праските се едно од поомилените летни овошја, но за жал, кога ги купуваме, обично се претврди за да ги консумираме веднаш.

trik-od-iskusnite-domakjinki-kako-da-gi-omeknete-tvrdite-praski-1.jpg

За да не чекате со денови да созреат, ви откриваме едноставен трик кој 100% функционира, а за него ви треба само 1 час чекање.

trik-od-iskusnite-domakjinki-kako-da-gi-omeknete-tvrdite-praski-2.jpg

Земете една хартиена кеса и едно јаболко.

Во кесата ставете ги тврдите праски и едно јаболко, па добро затворете да не влегува воздух.

Јаболкото набрзо ќе почне да испушта етилен, природен гас кој го забрзува зреењето на овошјето.

За само 1 час, праските ќе бидат сочни, меки и подготвени за јадење.

trik-od-iskusnite-domakjinki-kako-da-gi-omeknete-tvrdite-praski-3.jpg

trik-od-iskusnite-domakjinki-kako-da-gi-omeknete-tvrdite-praski-4.jpg

М. Д. | Црнобело