Готвач прави шарени домашни тестенини со уникатни дезени (фото+видео)

 

 

Спирова С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

8 трикови со кои ќе ја приготвите италијанската храна како Италијанец Немојте да ги преварувате тестенините, а кога правите салата, дајте му предност ...
8 трикови со кои ќе го продолжите рокот на свежата храна и ќе ја искористите максимално Чувајте ги морковите во сад со вода, а свежиот лук – во сад со масло. Чувајте...
Грешки во кујна со кои несвесно го расипувате вкусот и на наједноставните рецепти Ако сакате оризот да свари како што треба, немојте да го кревате капакот од тенџ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg