Даниела Станковска за Дубаи: „Од Бурџ Халифа го видов најубавото зајдисонце, измрзнав среде пустина на дожд“ - Results from #2


Даниела Станковска за Дубаи: „Од Бурџ Халифа го видов најубавото зајдисонце, измрзнав среде пустина на дожд“

Во каков тип на сместување престојуваше? Од што од понуденото си највоодушевена?

Престојувавме во просечен хотел (кај нас тој би бил луксузен) имаше 5 барови внатре, различни видови на ресторани и базен на кров од кој јас бев највоодушевена, затоа што имаше поглед кон цел град.

daniela-stankovska-za-dubai-od-burdj-kalifa-go-vidov-najubavoto-zajdisonce-izmrznav-srede-pustina-na-dozhd-04.jpg

Најромантична сцена на која посведочи на Дубаи е…

Според мене тоа сигурно ќе биде фонтата кај Бурџ Халифа.. На секој половина час имаше музика на која фонтанта „танцуваше“, а и самиот облакодер менуваше бои. Така што за нас тоа беше најромантичното место за посета и за уживање. И нормално зајдисонцето кое го споменав погоре. 

daniela-stankovska-za-dubai-od-burdj-kalifa-go-vidov-najubavoto-zajdisonce-izmrznav-srede-pustina-na-dozhd-17.jpg

Дали би го препорачала Дубаи како дестинација за одмор на сите?

Секогаш. Доколку е некој во можност да си дозволи таков одмор, тогаш дефинитивно е нешто кое го препорачувам.

И јас нормално дека би се вратила таму за многу скоро. Мислам дека тоа ќе биде 2022 затоа што во моментов градат уште една зграда која ќе биде највисоката во светот, така што тоа не смее да се пропушти (секако, ако пак најдам поефтини карти :).

Повеќе фотки од Даниела во Дубаи:

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

Симона Симионова | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Патувањето на Around Gaia продолжува: „Комбето е сега наш дом и ќе посетиме што е можно повеќе места... Да се патува четири години со мотор, да се живее од ден за ден, да се посетат 70...
Кико Митев: „Бев меѓу последните туристи на Мачу Пикчу пред да го затворат поради короната“ Постојат луѓе кои не се плашат да експериментираат со животот, да менуваат среди...
Интервју со Јована Квржиќ од Белград: „Бројот на гости на свадбите во Пакистан е ограничен на 1.000 ... Јована Квржиќ е Србинка која неодамна се врати од своето патување во Пакистан.&n...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg