Маријан Стојаноски за татковството: „Моите деца се мојот живот, правам за нив сѐ што прави и сопругата“

„Паметам, кога ми се родија ќерката и синот, низ солзи радосници ги барав најубавите зборови за да му се заблагодарам на Бога за најубавите дарови на овој свет“, вели Маријан Стојаноски за татковството. Тој наскоро го очекува третото дете.

moite-deca-se-mojot-zhivot-marijan-stojanoski-za-tatkovstvoto-01.jpg

Пејачот Маријан Стојаноски и неговата сопруга Наташа се горди родители на ќерката Вероника (3) и синот Петар (2). Маријан за нив вели дека се прекрасни деца, кои се сакаат и не можат едно без друго.

Но, парот наскоро го очекува и своето трето дете, бидејќи Наташа е во 8-иот месец од бременоста.

moite-deca-se-mojot-zhivot-marijan-stojanoski-za-tatkovstvoto-21.jpg

Пејачот за CRNOBELO.com вели дека не го знаат полот на бебето, но со нетрпение чекаат тоа да се роди.

Тој ни ја раскажа својата приказна за татковството:

„Од што беше толку огромна еуфорија кога ми се родија децата, денес се сеќавам само на некои мали слики.

Но, паметам дека низ солзи радосници во тие моменти ги барав најубавите зборови за да му се заблагодарам на Бога за најубавите дарови на овој свет.

moite-deca-se-mojot-zhivot-marijan-stojanoski-za-tatkovstvoto-07.jpg

За сè што е поврзано со Вероника и Петар нема никаква буквално никаква разлика помеѓу мојата сопруга и мене.

Јас Наташа премногу ја ценам, почитувам и љубам.

И иако во целост сме посветени на нашите дечиња, секогаш денот ни е прекраток за времето што го поминуваме со нив. 

moite-deca-se-mojot-zhivot-marijan-stojanoski-za-tatkovstvoto-12.jpg

Јас буквално целото мое време го посветувам целосно на моите деца, тие се мојот живот.

Иако третото дете е на пат, воопшто не ни е тешко.

Не знам зошто би ни било тешко бидејќи децата се најголемата радост и дар од Господа на овој свет.

moite-deca-se-mojot-zhivot-marijan-stojanoski-za-tatkovstvoto-20.jpg

Вероника и Петар премногу се сакаат и буквално не можат еден без друг.

Не дека ние сме како родители многу добри во нашето воспитување, но можеби затоа што ја гледаат нашата љубов, па по автоматизам таа се пренесува и меѓу нив.

Сепак, тие се сè уште мали за да имаат посебна реакција на фактот што наскоро ќе ни се роди уште едно дете, но цело време го бакнуваат мешето на мама.

moite-deca-se-mojot-zhivot-marijan-stojanoski-za-tatkovstvoto-16.jpg

Повеќе фотографии на следната страница...Би можело да ве интересира:

Магдалена Трајкоска: „Го победив ракот трипати, најголема поддршка ми е сопругот, а позитива - моето... Магдалена Трајкоска (34) од Скопје е пример за херојска истрајност, триумфално и...
Горан Пандев за татковството: „Присуствував на раѓањето на трите деца, најубаво ми е кога ќе заспием... „Моите три деца се родени во Италија. По нивното раѓање, кај нашите семејства во...
Ирена и Игор Марковски имаат две деца со дијабетес: „Синот почна да губи по 1 килограм преку ноќ, ка... „Дијабетесот не е болест туку состојба. Кај синот првите симптоми што нѐ насочиј...
Ленче Манова: „Имав 39 години и бев на работ од смртта, пријател ми донираше дел од својот црн дроб ... „Поради автоимуна болест, која ми ја дијагностицираа на 32 години, црниот дроб м...
Ребека, Македонка во Сан Франциско: „Животот ми приреди бура - како испливав нагоре без страв и омра... „Дефинитивно самодовербата се губи ако имате партнер кој не е тоа што сте го зам...
Михаил Корубин: „Моите ми направија прва ‘изложба’ дома на 6-7 години, израснав во ателјеата на татк... „Паметам на 6-7 години моите ми ја направија првата „изложба“ во нашата куќа, ја...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg