Аида Зибери - урбана дама од нашите ТВ екрани, посветена мајка и сопруга со страст за патувања (фото)

„Мислам дека за да опстоиш толку многу време пред телевизиските екрани потребен е цврст карактер. Тешко е да се балансира телевизиската кариера со семејството, но благодарение на поддршката од главниот столб што го имам, мојот сопруг, успевам...“, раскажува Аида Зибери (32) за CRNOBELO.com, која моментално води емисија на МРТ2.

aida-ziberi-urbana-dama-od-nashite-tv-ekrani-posvetena-majka-i-sopruga-so-strast-za-patuvanja-foto-01.jpg

Аида Зибери (32) со живеалиште во Скопје е добропознато лице од нашите ТВ екрани. Таа е негувана дама со урбан моден стил, која едновремено покрај успешен новинар и презентер, е и посветена мајка и сопруга.

Аида ja обожава телевизијата и вели дека уште од мала сонувала за да биде пред телевизиските камери.

aida-ziberi-urbana-dama-od-nashite-tv-ekrani-posvetena-majka-i-sopruga-so-strast-za-patuvanja-foto-001.jpg

Аида споделува детали за својата кариера, но и приватен живот за CRNOBELO.com:

„Телевизијата беше моја желба уште од најраното детство.

aida-ziberi-urbana-dama-od-nashite-tv-ekrani-posvetena-majka-i-sopruga-so-strast-za-patuvanja-foto-05.jpeg

Почетоците на мојата кариера во новинарството, конкретно водителството, започнаа во септември 2008 година во локалната телевизија Ера, каде што бев дел од забавните емисии...

Можам слободно да кажам дека тоа беше периодот кога човек почнува да го гради својот карактер веднаш по завршувањето на средното училиште.

aida-ziberi-urbana-dama-od-nashite-tv-ekrani-posvetena-majka-i-sopruga-so-strast-za-patuvanja-foto-09.jpeg

По тој период во 2014 година станав дел од јавната медиумска куќа МРТ2 каде што избрав да се вклучам во утринската емисија „Разбуди се со нас“.

aida-ziberi-urbana-dama-od-nashite-tv-ekrani-posvetena-majka-i-sopruga-so-strast-za-patuvanja-foto-10.jpg

Последниве години ја водам попладневната емисија „Ритамот на денот“ во која се најдов повеќе. Новинарството и водителството и двете заедно се една многу интересна професија која ве држи постојано цело време поврзани со светот и активни, па се случува да бидам презентер на различни културни, општествени и политички настани.

aida-ziberi-urbana-dama-od-nashite-tv-ekrani-posvetena-majka-i-sopruga-so-strast-za-patuvanja-foto-11.jpeg

Мислам дека за да опстоиш толку многу време пред телевизиските екрани потребен е цврст карактер.

Тврдоглавоста и упорноста за да ги правам соништата опипливи, храброста да верувам во моите способности, посветеноста кон работата, благодарноста и почитта беа главните точки што го задржаа мојот профил на екранот толку многу години.

aida-ziberi-urbana-dama-od-nashite-tv-ekrani-posvetena-majka-i-sopruga-so-strast-za-patuvanja-foto-08.jpeg

Работењето на телевизија не е толку вообичаено како другите професии, бидејќи соочувањето со камерите и гледачите вообичаено бара посветеност, почнувајќи од надворешниот изглед, шминката и фризурата.

aida-ziberi-urbana-dama-od-nashite-tv-ekrani-posvetena-majka-i-sopruga-so-strast-za-patuvanja-foto-04.jpeg

Тешко е да се балансира телевизиската кариера со семејството, но благодарение на поддршката од главниот столб што го имам, мојот сопруг, успевам

aida-ziberi-urbana-dama-od-nashite-tv-ekrani-posvetena-majka-i-sopruga-so-strast-za-patuvanja-foto-07.jpeg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Васка Леонтиќ: „Забременив со ин витро, сама станав мајка на 48 години, мојата ќерка (5) знае сè за ... „Никогаш не размислував за тоа што ќе зборуваат другите за тоа дека забременив с...
Снежана Матовска: „На мојот син Цако (32) на 3 месеци му дијагностицираа Даунов синдром, но заврши ф... „Мојот сопруг уште дента кога му ја соопштив веста дека нашето бебе има дијагноз...
Ребека, Македонка во Сан Франциско: „Животот ми приреди бура - како испливав нагоре без страв и омра... „Дефинитивно самодовербата се губи ако имате партнер кој не е тоа што сте го зам...
„Сум сменил пелена 2-3 пати, Лука е убав на сопругата, а таа ќе го воспита во чесно момче“ – Јоце Па... „Синот Лука повеќе личи на мајка и супер што е така, бидејќи Марина е поубава. Н...
Горан Пандев за татковството: „Присуствував на раѓањето на трите деца, најубаво ми е кога ќе заспием... „Моите три деца се родени во Италија. По нивното раѓање, кај нашите семејства во...
Ивет (30) од Скопје: „Син ми имаше 6 месеци, бев без работа и од машината за шиење на мајка ми добив... „Ја избришав правта од старата машина за шиење на мајка ми и почнав со истражува...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg