Аида Зибери - урбана дама од нашите ТВ екрани, посветена мајка и сопруга со страст за патувања (фото)

Тој од самите почетоци на мојата кариера, направи сѐ за да јас не се одвојам од телевизијата и по раѓањето на моите две деца Анди и Арби.

aida-ziberi-urbana-dama-od-nashite-tv-ekrani-posvetena-majka-i-sopruga-so-strast-za-patuvanja-foto-12.jpeg

Пред сè она што нас нè поврзува е искрениот однос, заедничките интереси во животот, семејните вредности, грижата за децата.

Секако кај него ме плени и комуникативноста, смислата за хумор, а пред сѐ интелектот, приземноста во сѐ. Со еден збор човечноста и емпатијата за секого, односно желбата секому да се помогне.

aida-ziberi-urbana-dama-od-nashite-tv-ekrani-posvetena-majka-i-sopruga-so-strast-za-patuvanja-foto-02_1.jpeg

Како семејство во секој слободен миг се трудиме да се прошетаме и да истражуваме различни места со нашите најмили.

aida-ziberi-urbana-dama-od-nashite-tv-ekrani-posvetena-majka-i-sopruga-so-strast-za-patuvanja-foto-03_1.jpeg

Обожавам да се фотографирам на секое место што го посетувам и истите потоа да ги споделувам со моите следбеници на социјалните мрежи. Инстаграм е социјалната мрежа која најмногу ја користам.

aida-ziberi-urbana-dama-od-nashite-tv-ekrani-posvetena-majka-i-sopruga-so-strast-za-patuvanja-foto-13.jpeg

Што се однесува до мојот стил на облекување, јас сум страстен вљубеник во модата и новите трендови. Се обидувам да купувам во странство кога патувам, но секогаш со мерење на состојбата во паричникот.

aida-ziberi-urbana-dama-od-nashite-tv-ekrani-posvetena-majka-i-sopruga-so-strast-za-patuvanja-foto-02.jpeg

Преку ден, кога немам снимања, носам поспортска облека.

aida-ziberi-urbana-dama-od-nashite-tv-ekrani-posvetena-majka-i-sopruga-so-strast-za-patuvanja-foto-03.jpeg

Сепак облеката треба да се прилагоди секогаш со настаните што ни се случуваат низ животот, а пред сѐ треба секогаш да внимаваме да бидеме пристојно облечен, а највеќе од сѐ да се чувствуваме пријатно во тоа што го носиме, па така како и секоја жена гледам да бидам коректна во изгледот и најважно да бидам уредна секогаш.“

aida-ziberi-urbana-dama-od-nashite-tv-ekrani-posvetena-majka-i-sopruga-so-strast-za-patuvanja-foto-06.jpeg

Повеќе фотографии од Аида Зибери:

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

Симона Симионова | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Васка Леонтиќ: „Забременив со ин витро, сама станав мајка на 48 години, мојата ќерка (5) знае сè за ... „Никогаш не размислував за тоа што ќе зборуваат другите за тоа дека забременив с...
Снежана Матовска: „На мојот син Цако (32) на 3 месеци му дијагностицираа Даунов синдром, но заврши ф... „Мојот сопруг уште дента кога му ја соопштив веста дека нашето бебе има дијагноз...
Ребека, Македонка во Сан Франциско: „Животот ми приреди бура - како испливав нагоре без страв и омра... „Дефинитивно самодовербата се губи ако имате партнер кој не е тоа што сте го зам...
„Сум сменил пелена 2-3 пати, Лука е убав на сопругата, а таа ќе го воспита во чесно момче“ – Јоце Па... „Синот Лука повеќе личи на мајка и супер што е така, бидејќи Марина е поубава. Н...
Горан Пандев за татковството: „Присуствував на раѓањето на трите деца, најубаво ми е кога ќе заспием... „Моите три деца се родени во Италија. По нивното раѓање, кај нашите семејства во...
Јелена Розга за CRNOBELO: „Мислев ќе се срушам од убавина кога публиката ја пееше ‘Гинем’ на цел гла... „Утрото пред концертот имав некој чуден страв, па ѝ се јавив на другарка ми и ѝ ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg