Тематска свадба на пар од Скопје на аеродромот Стенковец – со „стјуардеси и авионски билети“

Марија од Скопје беше кул невеста со старки, на кои го пишуваше датумот на свадбата, а за CRNOBELO.com споделува дека свадбата им била буквално 7-часовно музичко шоу на спортскиот аеродром Стенковец.

tematska-svadba-na-par-od-skopje-na-aerodromot-stenokvec-so-stjuardesi-i-avionski-bileti-01.jpg

Марија и Борис Цветановски, музичарот познат како Ris Flower, од Скопје направија уникатна тематска свадба на спортскиот аеродром Стенковец со покани во вид на авионски билети.

tematska-svadba-na-par-od-skopje-na-aerodromot-stenokvec-so-stjuardesi-i-avionski-bileti-11.jpeg

Покрај билетите, во овој дух беа и другите детали, па така хостесите беа облечени како стјуардеси, а коњопоите беа нумерирани со бројче како „gate“.

tematska-svadba-na-par-od-skopje-na-aerodromot-stenokvec-so-stjuardesi-i-avionski-bileti-07.jpeg

tematska-svadba-na-par-od-skopje-na-aerodromot-stenokvec-so-stjuardesi-i-avionski-bileti-002.jpg

Свадбата се одржа на 18.09.2022, а невестата носеше персонализирани старки на кои го имаше токму датумот на нивниот голем ден.

tematska-svadba-na-par-od-skopje-na-aerodromot-stenokvec-so-stjuardesi-i-avionski-bileti-08.jpeg

tematska-svadba-na-par-od-skopje-na-aerodromot-stenokvec-so-stjuardesi-i-avionski-bileti-10.jpeg

Марија за CRNOBELO.com открива:

„На свадбата имавме 300 гости, наши драги пријатели, роднини, како и домашни и странски соработници.

tematska-svadba-na-par-od-skopje-na-aerodromot-stenokvec-so-stjuardesi-i-avionski-bileti-04.jpeg

Свадбата ни беше 7-часовно музичко шоу на кое настапуваа Бени & Нон Стоп, диџеј Вера Јанковиќ, Поп Арт Бенд, диџеј Декар и диџеј Антонио Геговски и гитаристот Георги Трајков со изведба на класична музика.

tematska-svadba-na-par-od-skopje-na-aerodromot-stenokvec-so-stjuardesi-i-avionski-bileti-03.jpeg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Успешни Македонци низ светот: Стефанија од Скопје е балерина, која живее во Русија и игра главни уло... „Да се почне првиот работен ден со подготвување на главната улога во „Лебедово е...
Мартина Трајковска: „Почнав рецептите на мајка ми да ги готвам во здрава варијанта, некои торти ги п... „Најкористена намирница ми е протеин за појадоци, за ненајавени гости правам пол...
Емакулате, Кенијка омажена за Македонец: „Мојата свекрва е незаменлива, македонските мажи не знаат д... „Македонските мажи не знаат да играат воопшто, па дури и кога животот би им зави...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg