Тематска свадба на пар од Скопје на аеродромот Стенковец – со „стјуардеси и авионски билети“

Тема на целата забава беше патувањето на нашата љубов, односно ‘Our Journey of Love’, а во осмислување на тематиката главна улога имаше Александра Гатовска.

tematska-svadba-na-par-od-skopje-na-aerodromot-stenokvec-so-stjuardesi-i-avionski-bileti-02.jpeg

Имавме здрава торта, персонализирани подароци и многу украси, а на свадбата си поминавме подобро и од што очекувавме – вистинска луда забава која нема да ја заборавиме.“

tematska-svadba-na-par-od-skopje-na-aerodromot-stenokvec-so-stjuardesi-i-avionski-bileti-06.jpeg

tematska-svadba-na-par-od-skopje-na-aerodromot-stenokvec-so-stjuardesi-i-avionski-bileti-05.jpeg

tematska-svadba-na-par-od-skopje-na-aerodromot-stenokvec-so-stjuardesi-i-avionski-bileti-09.jpeg

Повеќе фотографии од тематската забава на Марија и Борис:

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

Симона Симионова | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Успешни Македонци низ светот: Стефанија од Скопје е балерина, која живее во Русија и игра главни уло... „Да се почне првиот работен ден со подготвување на главната улога во „Лебедово е...
Мартина Трајковска: „Почнав рецептите на мајка ми да ги готвам во здрава варијанта, некои торти ги п... „Најкористена намирница ми е протеин за појадоци, за ненајавени гости правам пол...
Емакулате, Кенијка омажена за Македонец: „Мојата свекрва е незаменлива, македонските мажи не знаат д... „Македонските мажи не знаат да играат воопшто, па дури и кога животот би им зави...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg