Видео интервју со Игор Стефановски – Иџе: „Не верувам во тоа дека жените се лоши возачи“


Видео интервју со Игор Стефановски – Иџе: „Не верувам во тоа дека жените се лоши возачи“

Со што си играл во детството, без што не го почнува денот, што слуша во автомобилот и која му е омилена рута за возење во Македонија? Игор Стефановски – Иџе на гости во CRNOBELO.com…

video-intervju-so-igor-stefanovski-idje-ne-veruvam-vo-toa-deka-zhenite-se-loshi-vozachi-01.JPG

Уште од мал си играл со колички и картинзи, семејството го става на прво место и моментите со нив најмногу го радуваат, а се чувствува немоќен кога блиските луѓе ќе го изневерат.

Иџе ни беше на гости во редакција и ни откри неколку интересни факти за неговиот живот. Тој не верува дека жените се лоши возачи, а доколку е невидлив, вели дека би ги набљудувал политичарите.

Погледнете го видео интервјуто со Игор Стефановски – Иџе:

Н. С. | Црнобело

Камера/Тон/Монтажа/Анимации: Николај Митрески

Би можело да ве интересира:

Видео интервју со Гоце САФ: „Никогаш не сум земал бакшиш, а највисок што сум го вратил е 800 евра“ Како започнува еден ден на Гоце САФ, знаат ли скопјани да се забавуваат, кој е н...
Видео интервју со Михаил Караколев: Како е да се биде... пожарникар Како изгледа да се справуваш со бесните огнени јазли и секојдневно да го ризикув...
Видео интервју со Dave's Kitchen: Како е да се биде... готвач Кои се подобри готвачи - мажите или жените, која е пораката до тие што не знаат ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg