Видео интервју со Irie Scratch: Како е да се биде... диџеј


Видео интервју со Irie Scratch: Како е да се биде... диџеј

Кој му е омилен дел од телото, дали би ја скратил косата за пари, за што им е благодарен на родителите и кој диџеј би го посакал за ментор? Irie Scratch на гости во CRNOBELO.com…

video-intervju-so-irie-scratch-kako-e-da-se-bide-dj-01.JPG

Дарко Андонов, познат како Irie Scratch ни беше гостин во редакција и откри интересни детали за неговиот приватен и професионален живот, кои фановите на неговите журки би сакале да ги дознаат.

Тој споделува дека косата му е омилен дел, а би ја скратил за 1.000 евра, открива дека има страв од висина, и за најголемо достигнување во неговата кариера го смета настапот на Exit.

Погледнете го видео интервјуто со Irie Scratch:

Н. С. | Црнобело

Камера/Тон/Монтажа/Анимации: Николај Митрески

Би можело да ве интересира:

Видео интервју со Леонардо Хусеини: Како е да се биде... танчар и кореограф Кој го открил неговиот талент, дали Македонците ги бидува за танцување, знае ли ...
Видео интервју со Нина Деан: Ни го откри полот и името на бебето, а вели дека Атанас се бакнува најд... Со која колешка ѝ е најслатко кафето, кога се очекува приновата, но и кој е најл...
Видео интервју со Антониа Гиговска: „Последна лага што ја кажав – бев на факултет“ Koe e jадењето без кое не може да си го замисли денот, која е најлудата работа ш...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg