Видео интервју со Тијана Дапчевиќ: „Коста ќе го ставам министер за труд и социјала, Јелена - за здравство“


Видео интервју со Тијана Дапчевиќ: „Коста ќе го ставам министер за труд и социјала, Јелена - за здравство“

Kаква е екипата зад камерите, која ѝ е омилена пцовка на германски јазик, кој актер има најзаразно смеење, но и на наше огромно задоволство ни ја одглуми колешката Јелена од Драчево. Тијана Дапчевиќ на гости во CRNOBELO.com…

video-intervju-so-tijana-dapchevikj-001.jpg

Дали сте подготвени? Пристигнува новата сезона на Преспав, па по тој повод Тијана Дапчевиќ ни беше на гости во редакција. Со неа посебно ни тргна „муабетот“, па направивме исклучок од концептот за 3-минутни интервјуа.

Во 15-минутното видео, таа ни открива интересни детали за приватниот живот, но споделува и многу интересни моменти од снимањето на ТВ серијата.

Тијана вели дека знае да готви секакви јадења за синот, открива дека полицајците во Србија „обожаваат“ да ја казнуваат во сообраќај, а направи и интересна импровизација на влада од екипата на Преспав.

Погледнете го видео интервјуто со Тијана Дапчевиќ:

Н. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Видео интервју со Антониа Гиговска: „Последна лага што ја кажав – бев на факултет“ Koe e jадењето без кое не може да си го замисли денот, која е најлудата работа ш...
Видео интервју со Леонардо Хусеини: Како е да се биде... танчар и кореограф Кој го открил неговиот талент, дали Македонците ги бидува за танцување, знае ли ...
Видео интервју со Тина Мицковска: Како е да се биде... портпарол на ЗОО Скопје Какви се животните во ЗОО Скопје навечер, кој има избегано од кафезот и колку вк...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg