Видео интервју со Миа Костова: „Кога си мајка, твојата мисија е завршена – те сакам слушам 50 пати на ден“


Видео интервју со Миа Костова: „Кога си мајка, твојата мисија е завршена – те сакам слушам 50 пати на ден“

Која е најубавата работа во улога на мајка, дали некогаш се има покаено што работела како водителка, но и кое јадење знае најдобро да го зготви? Миа Костова на гости во CRNOBELO.com…

video-intervju-so-mia-kostova-kako-e-da-se-bide-voditel-001.jpg

Со оглед на работните обврски кои ги има, сепак, Миа одвои време да ја посети нашата редакција и несебично сподели детали за себе и животното искуство кое ја направи силна жена каква што е денес.

Таа ни откри дека сериозно размислува да започне со своја емисија, но го чека вистинскиот момент, сподели кога го слушнала првото „те сакам“ од синот Андрија и каква емоција пробудил во неа, но истакна и дека би сакала светот да ја памети по нејзината борбеност.

Погледнете го видео интервјуто со Миа Костова: 

Н. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Видео интервју со Антониа Гиговска: „Последна лага што ја кажав – бев на факултет“ Koe e jадењето без кое не може да си го замисли денот, која е најлудата работа ш...
Видео интервју со Мартија Станојковиќ: „Кога мама дозна за дечкото, ме однесе на неколку дена во Охр... Како се снаоѓа во кујната, што посакува да ѝ купи дечкото Милан за 16-ти роденде...
Видео интервју со Миа Арабаџиева: Како е да се биде... шминкер Кога почнала да се занимава со шминка, без што не излегува од дома, на чиј масте...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg