Видео интервју со Миа Арабаџиева: Како е да се биде... шминкер


Видео интервју со Миа Арабаџиева: Како е да се биде... шминкер

Кога почнала да се занимава со шминка, без што не излегува од дома, на чиј мастер клас би сакала да присуствува и дали ѝ оставаат бакшиш. Миа Арабаџиева на гости во CRNOBELO.com…

video-intervju-so-mia-arabadjieva-kako-e-da-se-bide-shminker-01.jpg

Ако редовно ја пратите на Инстаграм, веројатно сакате да дознаете нешто повеќе за приватниот и професионалниот живот на Миа Арабаџиева.

Миа ни беше на гости во редакција и откри кои се најважните правила за нега кај девојките, вели дека најмногу грешат кога не ја усогласуваат бојата на лицето и вратот при шминкање, а го открива и највисокиот бакшиш кој ѝ го оставиле.

Погледнете го видео интервјуто со Миа Арабаџиева: 

Н. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Видео интервју со Гоце САФ: „Никогаш не сум земал бакшиш, а највисок што сум го вратил е 800 евра“ Како започнува еден ден на Гоце САФ, знаат ли скопјани да се забавуваат, кој е н...
Видео интервју со Миа Костова: „Кога си мајка, твојата мисија е завршена – те сакам слушам 50 пати н... Која е најубавата работа во улога на мајка, дали некогаш се има покаено што рабо...
Видео интервју со Леонардо Хусеини: Како е да се биде... танчар и кореограф Кој го открил неговиот талент, дали Македонците ги бидува за танцување, знае ли ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg