Видео интервју со Ива Спасовска, моден креатор: „Можам да направам креација и за 2 часа“


Видео интервју со Ива Спасовска, моден креатор: „Можам да направам креација и за 2 часа“

Која е нејзината прва креација, зошто „светките“ се исклучително препознатливи и значајни за нејзините дизајни, но и во какви односи е со другите македонски дизајнери? Ива Спасовска на гости во CRNOBELO.com…

video-intervju-so-iva-spasovska-kako-e-da-se-bide-moden-kreator-01.jpg

Во овие студени денови, прекрасната дизајнерка Ива Спасовска успеа да ја стопли нашата редакција со некој македонски рефрен, а и ни ги отвори картите на сите полиња во нејзиниот живот.

Таа вели за да успееш во животот не треба многу да мислите, туку да делувате, ни сподели дека во зависнот од барањата на клиентот посветува најмалку 2 часа, но знае да потрае и до 2 дена деноноќно работење, меѓутоа во овој случај таа не се штедеше да открие и со која македонска јавна личност не сака повеќе да соработува.

Погледнете го интервјуто со Ива Спасовска:

Н. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Видео интервју со Ивана Пекевска: Како е да се биде... еко-свесен архитект Што значи за неа да се биде архитект, зошто велосипедот ѝ е омилено превозно сре...
Видео интервју со Мартија Станојковиќ: „Кога мама дозна за дечкото, ме однесе на неколку дена во Охр... Како се снаоѓа во кујната, што посакува да ѝ купи дечкото Милан за 16-ти роденде...
Виктор Петров - Викса: „Ми недостига Балканска Е-банка, би сакал да се повтори“ Што прават денес Докторот и Јохан од „Балканска Е-банка“, што би го прашал своет...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg