Тино Костадиновски: „Салма Хајек би ја носел во парк, а од улоги тешко ми е д’ткањето во Вардарски пастуви“ (видео)


Тино Костадиновски: „Салма Хајек би ја носел во парк, а од улоги тешко ми е д’ткањето во Вардарски пастуви“ (видео)

На која работа не може да каже „не“, дали родителите отсекогаш го поддржувале, кој политичар би сакал да го глуми, но и каде би ја прошетал Салма Хајек во Скопје? Тино Костадиновски на гости во CRNOBELO.com…

tino-kostadinovski-salma-hajek-bi-ja-nosel-vo-park-a-od-ulogi-teshko-mi-e-d-tkanjeto-vo-vardarski-pastuvi-video-01.JPG

Харизматичниот Тино Костадиновски често предизвикува солзи од смеа кај луѓето, што беше случај и овојпат кога ја посети нашата редакција.

Талентираниот актер се чини дека е во одлично расположение, дури и надвор од театарот, па одлучи да сподели детали од својот професионален, но и приватен живот.

Тој се сеќава дека како мал бил весело дете кое често се качувало по маси, открива дека сите поранешни девојки би го опишале како егоистичен, но и сподели дека има огромен страв од змии.

Погледнете го интервјуто со Тино Костадиновски:

Н. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Видео интервју со Леонардо Хусеини: Како е да се биде... танчар и кореограф Кој го открил неговиот талент, дали Македонците ги бидува за танцување, знае ли ...
Видео интервју со Антониа Гиговска: „Последна лага што ја кажав – бев на факултет“ Koe e jадењето без кое не може да си го замисли денот, која е најлудата работа ш...
Видео интервју со Тина Мицковска: Како е да се биде... портпарол на ЗОО Скопје Какви се животните во ЗОО Скопје навечер, кој има избегано од кафезот и колку вк...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg