Хрватски ракометар крвнички ја тепа сопругата, таа го моли да престане: Сите факти за скандалот што го згрози регионот

„Те молам престани, што сум ти направила? Немој да ме удираш. Немој повеќе да ме удираш“, вели на снимката Клара Бунтиќ и го моли сопругот, хрватскиот ракометар Денис Бунтиќ да не ја тепа, додека во позадина се слуша детски плач. Што знаеме за скандалот со семејно насилство кој ја крена на нозе Хрватска?

hrvatski-rakometar-krvnichki-ja-tepa-soprugata-snimkata-kade-go-moli-da-prestane-ja-zgrozi-javnosta-site-fakti-za-skandalot-vo-hrvatska-01.jpg

Хрватскиот ракометар и поранешен репрезентативец, Денис Бунтиќ, неодамна беше приведен за семејно насилство, откако крвнички ја претепал сопругата Клара пред нивното 9-месечно бебе. Иако не е првпат да крене рака врз сопругата, Клара овојпат решила да го пријави во полиција, бидејќи се исплашила за својот живот и помислила дека тој може да ја убие.

Полицијата во нивниот стан во Љубушко, пронашла и арсенал оружје – автоматски пушки, зољи и бомби.

hrvatski-rakometar-krvnichki-ja-tepa-soprugata-taa-go-moli-da-prestane-site-fakti-za-skandalot-shto-go-zgrozi-regionot-07.jpg

Откако дал изјава во полиција, Денис е пуштен на слобода, а неговата адвокатка за локалните медиуми изјавила дека не постоела основа за да го задржат во притвор.

Ова дополнително ја вознемирило Клара, која очекувала нејзиниот сопруг да биде задржан во притвор поради насилството.

„Шокирана сум од тоа што сè дозволуваат нашите институции. Кому да му се обратам да ме заштити, кога сè е корумпирано?

Кога ќе се соочиш очи в очи со смртта сфаќаш дека што ако го сакаш, кога може да те убие... Се плашам“, рекла таа за медиумите.

hrvatski-rakometar-krvnichki-ja-tepa-soprugata-taa-go-moli-da-prestane-site-fakti-za-skandalot-shto-go-zgrozi-regionot-02.jpg

По ова, Клара на полицијата и на медиумите им дала аудио снимка, што ја направила додека тој ја тепал. На снимката се слуша како таа плаче и го преколнува да престане да ја тепа, но тој продолжува.

„Те молам престани, што сум ти направила? Немој да ме удираш. Немој повеќе да ме удираш“, го моли таа додека вреска од болка, а во позадина се слуша детски плач.

hrvatski-rakometar-krvnichki-ja-tepa-soprugata-taa-go-moli-da-prestane-site-fakti-za-skandalot-shto-go-zgrozi-regionot-06.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

„Се вљубив во сопругот на насловна страница, не му се допаѓа тоа што јас го готвам“ - Лепа Брена отк... „Кога сме дома, јас не сум Лепа Брена, а тој не е светски познат тенисер. Јас су...
Првиот дечко ѝ загинал, има дует со Врчак: Факти за Анабела Атијас, позната како Фанки Џи и мајка на... Била многу млада кога го загубила првиот дечко кого многу го сакала, доживеала в...
Се заљубиле кога таа имала 18, а тој 52 години и сите им предвидувале пропаст: Љубовта на Жељко и Ру... Еден од омилените балкански музичари, Жељко Бебек (77), веќе четврт век е во љуб...
Девојката на Бака Прасе неодолива на заедничкиот одмор во Будва, по критиките дека никогаш не патува... Бака Прасе и Ања Бла за првпат заедно отидоа на одмор годинава, но Ања откако се...
Бака Прасе го покажа својот нов стан од 1 милион евра - има базен и спектакуларен поглед кон цел Бел... „Колку го платив станот? Па, милион и пол. А, ентериерот беше уште 700.000 евра....
Факти за Тарик Филиповиќ – го сака посинокот како свое дете, сопругата му е вистинска убавица „Никогаш во животот не ни помислував дека ќе се вљубам во жена што веќе има дете...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg