Првиот сопруг ја изневеруваше, ѝ ја одзедоа титулата Мис Хрватска: Која е Лејла, сопругата на Тарик Филиповиќ?

Пред да се запознаат, Тарик и Лејла често се гледале на јавни настани во Хрватска, но немале контакт. Денес знаат да кажат дека се виделе само трипати во животот пред да почнат врска. Од првиот брак Лејла има и син, а Тарик често вели дека тоа е и негово дете.

prviot-soprug-ja-izneveruvashe-i-ja-odzedoa-titulata-mis-hrvatska-koja-e-lejla-soprugata-na-tarik-filipovikj-01.jpg

Љубовната приказна на познатиот водител Тарик Филиповиќ и неговата сопруга Лејла трае скоро 20 години.

Тие важат за еден од омилените парови во Хрватска и во регионот, иако приватниот живот и повеќето убави, но и тажни моменти ги чуваат за себе и ретко ги споделуваат со јавноста.

prviot-soprug-ja-izneveruvashe-i-ja-odzedoa-titulata-mis-hrvatska-koja-e-lejla-soprugata-na-tarik-filipovikj-06.jpg

Но, кога и да објават заеднички фотографии на Инстаграм, не престануваат комплиментите за тоа колку се убави и среќни заедно, и дека и по скоро две децении заедно, делуваат заљубено.

prviot-soprug-ja-izneveruvashe-i-ja-odzedoa-titulata-mis-hrvatska-koja-e-lejla-soprugata-na-tarik-filipovikj-02.jpg

Иако јавноста знае многу за животот на Тарик, неговата сопруга е интригантна... Која е Лејла Филиповиќ?

Лејла во 1998 година беше избрана за Мис Хрватска, но титулата ѝ ја одзедоа по само 3 дена, бидејќи беа констатирани нерегуларности во гласањето.

Според организаторите, едното ливче било неправилно пополнето и поради тоа решиле да ѝ ја одземат титулата и да ѝ ја предадат на Ивана Петковиќ, која имала најмногу гласови според телевизиските гледачи и читателите на неколку хрватски списанија.

„Круната можат да ми ја одземат само физички. Но, тие ми го извалкаа името. По ваков скандал не знам како некоја мајка ќе ѝ дозволи на својата ќерка да се пријави на избор за Мис“, изјави тогаш Лејла и се закани дека ќе ги тужи организаторите ако ѝ ја земат титулата.

На крајот таа замина на светскиот избор за Мис. Следната 1999 година изборот во Хрватска не се одржа, а титулата директно ѝ беше доделена на Ивана Петковиќ.

prviot-soprug-ja-izneveruvashe-i-ja-odzedoa-titulata-mis-hrvatska-koja-e-lejla-soprugata-na-tarik-filipovikj-05_copy.jpg

Таа беше во брак со тенискиот тренер Дадо Мајоли, брат на една од најдобрите хрватски тенисерки, Ива Мајоли.

Иако делуваше дека се среќни, Лејла го фати како ја изневерува, наводно со девојка на која ѝ држел часови по тенис, по што поднесе барање за развод.

Во барањето сепак стои дека парот се разведува поради „разлики во карактерот“.

Од бракот со Дадо, таа го има синот Дино. За него Тарик често знае да каже дека му е како сопствено дете.

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Факти за Тарик Филиповиќ – го сака посинокот како свое дете, сопругата му е вистинска убавица „Никогаш во животот не ни помислував дека ќе се вљубам во жена што веќе има дете...
Се заљубиле кога таа имала 18, а тој 52 години и сите им предвидувале пропаст: Љубовта на Жељко и Ру... Еден од омилените балкански музичари, Жељко Бебек (77), веќе четврт век е во љуб...
„Плоче“ и уште 7 најубави бич барови и ресторани на плажите во Црна Гора Листа од некои од најубавите барови и ресторани покрај плажа во Црна Гора, кои н...
Пар од шоуто „Задруга“ на раб на егзистенција: Двајцата се тешко болни, имаат 6 деца Раде и Рада Васиќ се брачен пар од Србија кој се прослави со контроверзното ре...
Девојката на Бака Прасе неодолива на заедничкиот одмор во Будва, по критиките дека никогаш не патува... Бака Прасе и Ања Бла за првпат заедно отидоа на одмор годинава, но Ања откако се...
Колешките се „вкочануваат“ кога снимаат секс сцени со него, дава скандалозни изјави – Факти за Вук К... Познат е по скандалозните изјави, откри дека за време на снимањето на секс сцени...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg