„Бил украден од мртва девојка?“: Мистеријата за дијамантскиот ѓердан на Цеца

И по 30 години, Цеца се труди да докаже дека морбидните приказни за ѓерданот што го носела во емисија се чисти измислици. Велат дека Аркан го украл од вратот на мртва девојка, а Цеца и денес тврди: „Приказните се одвратни – сама си го купив ѓерданот!“

velat-deka-bila-ukradena-od-vratot-na-mrtva-devojka-misterijata-za-dijamantskiot-gjerdan-na-ceca-01.jpg

Набрзо по свадбата со Жељко Ражнатовиќ Аркан, Цеца гостуваше во емисија кај Милован Илиќ Минимакс, а на себе носеше огромен дијамантски ѓердан, кој е предмет на дискусии веќе 30 години, затоа што наводно истиот бил украден од вратот на мртва девојка, а една жена директно се јавила во емисијата и го посочила тоа.

velat-deka-bila-ukradena-od-vratot-na-mrtva-devojka-misterijata-za-dijamantskiot-gjerdan-na-ceca-03.jpg

Според тврдењата, наводно во емисијата се јавила една жена која рекла дека станува збор за украден накит, кој Аркан го зел од вратот на нејзината сестра за време на војните во Босна и Херцеговина.

По 30 години, Цеца одлучи дека сега е време да ги прокоментира таквите тврдења и да раскаже што навистина се случило.

„Таа приказна е многу морбидна. Има 100 верзии на истата тема. Затоа што е премногу морбидна, не сакам сега да раскажувам што сум слушнала и како сум слушнала.

Што е најлошо, тоа никогаш не се случило и не е точно. Ѓерданот го имам и денес, го зачував затоа што е преубав. Тој ѓердан сама си го купив во Милано кога бев да си ја купам венчаницата“ – вели пејачката.

velat-deka-bila-ukradena-od-vratot-na-mrtva-devojka-misterijata-za-dijamantskiot-gjerdan-na-ceca-02.jpg

Цеца раскажува што навистина се случило во емисијата кај Минимакс и појаснува каква порака добила од гледачите.

„Тогаш се користеа пејџери за поставување прашања до гостите. И така, на пејџер стигна порака дека ѓерданот ми е многу убав и ме прашаа колку сум го платила.

Јас се заблагодарив затоа што е непристојно да се зборува за цени и цифри.

velat-deka-bila-ukradena-od-vratot-na-mrtva-devojka-misterijata-za-dijamantskiot-gjerdan-na-ceca-04_copy.jpg

Потоа повторно гостував кај Минимакс и демантирав дека се случила таа болна и луда ситуација – дека се вклучила гледачка и дека рекла: ‘Вие го носите ѓерданот од мојата мртва ќерка, која почина во војната’... Мислам, одвратно е!“ – изјави Цеца, меѓу другото.

velat-deka-bila-ukradena-od-vratot-na-mrtva-devojka-misterijata-za-dijamantskiot-gjerdan-na-ceca-05.jpg

За Цеца оваа приказна е само теорија на заговор и нема никаква вистина во неа.

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Видео кое го згрози регионот: Босанскиот рапер Буба Корели ја влече девојката за коса на улица + сит... „Се надевам дека ова го гледаат девојчиња и жени кои одат на настапите на Буба К...
Босанец на 85 години се ожени со 38 години помлада жена: „Со години ѝ помагав додека беше во брак со... „Еден ден таа дојде овде и заплака и ми рече дека веќе не може да издржи со сопр...
Цеца и Теа Таировиќ ги кренаа на нозе гостите на Светски ромски бал во Скопје (видео) Вистинската забава на Светски ромски бал 2024 почна со настапот на Теа Таировиќ ...
Важи за најголема „плачка“ во турските серии, гладува за да биде витка - Факти за Бестемсу Оздемир Признава дека гладува за да го одржи извајаното тело, до 17 години била како мом...
Бившиот на Цеца, со малку оседена коса, ужива во љубовта со некогашната Мис Србија – ја преболи пеја... „Сонце, песок, море и ти. Само мој“, напиша новата девојка на бизнисменот Богдан...
Синот на Брена витка сарми, Неда Украден крши погача со внуките - Како се славеше Св. Архангел Михаи... Новак Ѓоковиќ не беше дома за славата, Неда Украден ја покажа богатата трпеза, а...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg