По две децении соработка Цеца и Жељко Јокисмовиќ снимија дует: Се очекува песната да биде голем летен хит

„Ние чекаме 20 години ова да се случи“ – откри Жељко Јоксимовиќ во моментот додека песната сè уште беше во подготовка. По две децении соработка Цеца Ражнатовиќ и Жељко Јоксимовиќ го објавија својот прв дует.

po-dve-decenii-sorabotka-ceca-i-zheljko-jokismovikj-snimija-duet-se-ochekuva-pesnata-da-bide-golem-leten-hit-01.jpg

Едни од најпознатите српски пејачи Цеца Ражнатовиќ и Жељко Јокисмовиќ ги обединија силите и заедно го снимија дуетот насловен „Више од среће“.

Видеоспотот за песната беше објавен денес (10.06) на големо задоволство на публиката која долго чекаше да слушне нешто ново од овие двајца пејачи.

Веќе се очекува оваа песна да стане голем летен хит, кој ќе се слуша насекаде во регионот.

po-dve-decenii-sorabotka-ceca-i-zheljko-jokismovikj-snimija-duet-se-ochekuva-pesnata-da-bide-golem-leten-hit-02.jpg.jpg

Двајцата музичари нагласија дека на оваа песна работеле долго и напорно и дека таа не настанала преку ноќ.

Познато е дека тие двајца се добри пријатели, а Жељко досега пеел пратечки вокали на некои од нејзините песни, како „Громе мој“ и „Пиле“.

Во моментот кога влегоа во студио да ја снимаат песната, Жељко во изјава за медиумите истакна дека ова е проект на којшто чекале две децении.

„Ние чекаме 20 години ова да се случи. Милош Рогановиќ ми ја прати песната пред една година, а потоа јас ѝ ја пратив на Цеца и таа веднаш ми рече дека ѝ се допаѓа“ – откри Жељко во таа пригода, а Цеца се надоврза:

„Ние што траеме толку многу години, сме си поставиле себеси некои нивоа и не ни се оди надолу, тоа не е во природата на човекот што е амбициозен и што сака победа - зборувам метафорички. Денес е тешко да се дојде до добра песна“.

Во продолжение слушнете како звучи новиот дует на Цеца и Жељко:

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Бившите сопруги го носат неговото презиме, во брак е со 34 години помлада жена – Факти за Жељко Бебе... Си заминал од „Бијело дугме“ затоа што сметал дека приходите не се распоредуваат...
Босанец на 85 години се ожени со 38 години помлада жена: „Со години ѝ помагав додека беше во брак со... „Еден ден таа дојде овде и заплака и ми рече дека веќе не може да издржи со сопр...
Важи за најголема „плачка“ во турските серии, гладува за да биде витка - Факти за Бестемсу Оздемир Признава дека гладува за да го одржи извајаното тело, до 17 години била како мом...
Гласини дека беше во врска со Жељко Јоксимовиќ, заради љубов заврши во затвор – Се сеќавате ли на Ро... Во врвот на славата имаше гласини дека е во врска со Жељко Јоксимовиќ, потоа исч...
Цеца и Теа Таировиќ ги кренаа на нозе гостите на Светски ромски бал во Скопје (видео) Вистинската забава на Светски ромски бал 2024 почна со настапот на Теа Таировиќ ...
Бившиот на Цеца, со малку оседена коса, ужива во љубовта со некогашната Мис Србија – ја преболи пеја... „Сонце, песок, море и ти. Само мој“, напиша новата девојка на бизнисменот Богдан...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg