Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Продавач 05-06-2023


Мини штрумфови шетаат низ трговски центар во Скопје + првоаприлските маски на децата на Македонците на Инстаграм

Дечиња од скопска градинка прошетаа со групна маска како штрумфови, Маја Кикириткова ги маскираше децата во уникатни маски, ќерката на Сара Мејс и Димитар е принцеза-волшебничка. Како се маскираа децата во Македонија во пресрет на 1-ви Април?

mini-shtrumpfovi-shetaat-niz-trgovski-centar-vo-skopje-prvoaprilskite-maski-na-decata-na-makedoncite-na-instagram-foto-01.jpg

Утрово улиците низ нашата земја беа преполни со животинчиња, ангелчиња, пеперутки, фудбалери, филмски ликови и многу други маски низ кои ѕирка детската радост и насмевка.

Градинките и училиштата денес имаат активности и маскенбали по повод утрешниот ден, 1-ви Април, а многу Македонци ги објавија маските на нивните деца на Инстаграм.

Во трговски центар во Скопје, главна атракција беа група мини штрумфови, од градинката „Светот на Колорес“, што секоја година ги маскира децата тематски.

Posted by Biljana Karamanolevska on Friday, March 31, 2023

Од децата на славни личности, до оние на инстаграмџики кои се познати во светот на мајките, погледнете какви маски избраа некои од дечињата за овогодишниот маскенбал.

Највпечатливите маски на Инстаграм:

Ќерката на Сара Мејс и Димитар Атанасовски

mini-shtrumpfovi-shetaat-niz-trgovski-centar-vo-skopje-prvoaprilskite-maski-na-decata-na-makedoncite-na-instagram-foto02.jpgфото: Инстаграм - Димитар Атанасовски

Децата на Сања Ристиќ и Дејан Пецаковски

Синовите на Перо Антиќ

mini-shtrumpfovi-shetaat-niz-trgovski-centar-vo-skopje-prvoaprilskite-maski-na-decata-na-makedoncite-na-instagram-foto-03.jpgфото: Инстаграм - Перо Антиќ

Децата на Маја Кикириткова

Елена Алач

Продолжува на следната страница... Би можело да ве интересира:

Борко Ристовски за татковството: „Маж што никогаш не сменил пелена на детето или не му спремил млеко... „Маж кој никогаш не сменил пелена, не направил млеко за своето че...
Марта Димоска, по мисијата на НАСА, позира во смел аутфит среде снежна бура во САД: „Ми летна шапкат... Македонката Марта Димоска позира како секси Баба Мразица среде снежна бура во СА...
Вирален статус на Драган Спасов Дац: „Скопје мое, те плукаат ли? Но, им кажа ли за плажите на Вардар... „Скопје, им кажа ли за плажите на Вардар? За корзото на плоштад и за корзот...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg