Кристина Димитри за односот со бившиот сопруг: „Син ми нема полубрат, ниту брат – фамилијата е таа со која растеш“

„Фамилијата е таа со која растеш“ – рече Кристина Димитри на прашањето дали Даниел Кајмакоски е вклучен во животот на нивниот син Давид. Како што вели, нејзиниот син не го запознал својот полубрат.

kristina-dimitri-za-odnosot-so-bivshiot-soprug-sin-mi-nema-polubrat-nitu-brat-familijata-e-taa-so-koja-rastesh-01.jpg

Нашата пејачка Кристина Димитри гостуваше во емисијата „Ти реков ми рече“ на Давид Давидовски, каде меѓу другото зборуваше и за односот со нејзиниот поранешен сопруг Даниел Кајмакоски, но и за односот што син ѝ Давид го има со него.

Таа одговараше на прашања поврзани со нејзиниот поранешен сопруг, и за тоа дали нивниот син го запознал својот полубрат Стефан, кој се роди во април годинава.

kristina-dimitri-za-odnosot-so-bivshiot-soprug-sin-mi-nema-polubrat-nitu-brat-familijata-e-taa-so-koja-rastesh-05.jpg

Кристина на својот Инстаграм профил сподели инсерт од емисијата каде што зборува за односот со Даниел, кој на почетокот на оваа година се ожени со непозната девојка и стана татко по вторпат.

Нашата пејачка рече дека во грижата за синот има најголема поддршка од нејзиното семејство – мајка ѝ, татко ѝ и брат ѝ.

kristina-dimitri-za-odnosot-so-bivshiot-soprug-sin-mi-nema-polubrat-nitu-brat-familijata-e-taa-so-koja-rastesh-02.jpg

Вели дека брат ѝ е клучна татковска фигура во животот на Давид, затоа што го носи на карате, фудбал и постојано е со него, а на прашањето дали детето се прашува каде е татко му и зошто не му помага, Кристина одговори:

„Не, не се прашува. Мојот син е израснат со мене, мајка ми и татко ми и ние сме негово семејство.

Кој и да го види, вели дека не видел посреќно и понасмеано дете“.

kristina-dimitri-za-odnosot-so-bivshiot-soprug-sin-mi-nema-polubrat-nitu-brat-familijata-e-taa-so-koja-rastesh-06.jpg

На прашањето дали Давид го запознал својот полубрат, многумина не го очекуваа директниот одговор на Кристина:

„Давид нема полубрат, нема брат, туку мојот брат го вика брат“.

На прашањето дали Даниел не се вклучува како биолошки татко, нашата пејачка дипломатски одговори:

„Фамилијата е таа со којашто растеш“ и не сакаше да одговори на прашањето дали поранешниот сопруг се јавува и прашува за биолошкиот син.

 Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кристина Димитри во златен аутфит со танга, Калиопи со мајка ѝ: Што прават македонските ѕвезди на И... Кристина Димитри, во стилот на Јелена Карлеуша, настапи во провокативен аутфит в...
Даниел Кајмакоски позира со бурмата во прв план и се топи покрај синчето „Копија на тато“, „Фаца ти скинал“ се дел од коментарите за малиот Стефан, кој е...
„Се молам да не заплачам додека пеам“: Ивона Јо ги испеа омилените песни од Тоше во Крушево „'Игри без граници' и 'Полско цвеќе' не можам да ги пеам, да дадам емоција, а да...
Пар направи забава за откривање на полот на детето во паркче во Тафталиџе, со балони и нивното куче ... „Времето беше против розовите балони и како да знаеше ветерот ги дуваше баш нив ...
Кристина Димитри по јавните критики на нејзина сметка: „Поминав низ пекол, јас сум и мајка и татко н... „Жените денес не знаат што сакаат. Живеат од парите на мажот, а мислат дека се б...
Антониа Гиговска објави први фотки со синот Киан: „Ми докажа за што вреди да живееш“ „Сакавме малку моменти за нас, па решивме денес официјално да ве поздравиме. Вче...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg