Елена Најдоски на гости кај сестра ѝ и внуките во Хрватска: „Семејството на прво место“

Елена Најдоски ја испочитува семејната традиција, па и годинава замина на гости кај својата сестра и внуките во Хрватска. 

elena-najdoski-na-gosti-kaj-sestra-i-i-vnukite-vo-hrvatska-semejstvoto-na-prvo-mesto-01.jpg

Водителката и инфлуенсерка, Елена Најдоски, е на гости кај сестра ѝ и внуките во Ровињ, Хрватска. Ова е семејна традиција која ја почитуваат со години, па Елена секое лето оди да ги посети на неколку дена.

„Тетка is back“ напиша Елена на првите фотографии што ги објави откако пристигна во Ровињ.

View this post on Instagram

A post shared by Elena Najdoski (@elena_zivotsostil)

На фотките тие се излезени на прошетка низ градот и уживаат во заедничкото друштво, а Елена се гушка и бакнува со помалата внука.

Водителката често знае да каже дека ги обожава девојчињата и дека ѝ недостигаат многу бидејќи се далеку од неа.

elena-najdoski-na-gosti-kaj-sestra-i-i-vnukite-vo-hrvatska-semejstvoto-na-prvo-mesto-05.jpg

На една од фотките е и сестрата на Елена. Ова е една од ретките фотографии на водителката и нејзината сестра.

„Семејството на прво место“ - вели Елена.

elena-najdoski-na-gosti-kaj-sestra-i-i-vnukite-vo-hrvatska-semejstvoto-na-prvo-mesto-15.jpg

На патувањето во Ровињ, Елена уште еднаш покажа дека има одличен моден стил, па носи парчиња кои се впечатливи и модерни, а истовремено едноставни и може да се носат и за дневна прошетка, и за вечерно излегување.

Повеќе фотографии од патувањето на Елена:

elena-najdoski-na-gosti-kaj-sestra-i-i-vnukite-vo-hrvatska-semejstvoto-na-prvo-mesto-03.jpg

elena-najdoski-na-gosti-kaj-sestra-i-i-vnukite-vo-hrvatska-semejstvoto-na-prvo-mesto-10.jpg

elena-najdoski-na-gosti-kaj-sestra-i-i-vnukite-vo-hrvatska-semejstvoto-na-prvo-mesto-14.jpg

elena-najdoski-na-gosti-kaj-sestra-i-i-vnukite-vo-hrvatska-semejstvoto-na-prvo-mesto-06.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

„Семејството на прво место“: Елиф Елмас се пресели во Германија, па ги прошета саканите низ Берлин Откако на почетокот на годината потпиша за RB Leipzig и се пресели во Германија,...
Елена Најдоски во Грција, Владимир Четкар на Охридско Езеро - Кои познати Македонци ја дочекаа есент... Едни во Грција, други во Турција, трети на Јадранско Море - многу познати Македо...
Елена Ристеска ѝ го честиташе роденденот на сестра си: „Кога би се родила повторно, пак би те одбрал... „Сестра ми е махер да ме фати на слика неспремна. Ама на овој ден, 22-ри јуни, н...
Елена Божиновска – млада инфлуенсерка со светско признание за хуманитарна работа, која се бори за де... Младата Елена Божиновска, која веќе извесен период живее во Италија и е стипенди...
Ќерката на Хелена Роза е вистинска убавица: Кјара сака фитнес и студира право Ќерката на Хелена Роза, Кјара Гоља (25), скоро една деценија ужива во животот на...
Каролина Гочева сподели видео од одморот во Хрватска - Пејачката уживаше на море со мајка ѝ, сестра ... Нашата пејачка Каролина Гочева ова лето го искористи да замине на одмор во Хрват...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg