Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Јелена Спенџарска на гости кај другарка на Санторини: „Ова е рај, не е реално колку е убаво“

„Не плашете се, кремата која што ја ставам потемнува на сонце, раните се во ред“ – вели Јелена Спенџарска во видеото од Санторини. Се гледа дека таа и саканиот уживаат во престојот таму, но инфлуенсерката мака мачи со темните рани на вратот што никако не може да ги скрие.

jelena-spendjarska-na-gosti-kaj-drugarka-na-dechkoto-na-santorini-ova-e-raj-ne-e-realno-kolku-e-ubavo-01.jpg

Нашата ТВ водителка и инфлуенсерка Јелена Спенџарска деновиве ужива на одмор на една од најпознатите туристички дестинации во Грција, Санторини.

jelena-spendjarska-na-gosti-kaj-drugarka-na-santorini-ova-e-raj-ne-e-realno-kolku-e-ubavo-02.jpg

Оттаму, Јелена сподели повеќе фотки и видеа, на кои може да се види бескрајното синило на морската шир, идиличните бели куќички и вулканските карпи по кои е познат овој остров.

jelena-spendjarska-na-gosti-kaj-drugarka-na-santorini-ova-e-raj-ne-e-realno-kolku-e-ubavo-18.jpg

Веќе по првиот ден поминат таму, Јелена е полна со импресии кои ги сподели со нејзините следбеници на Инстаграм.

„Се враќаме од ручек накај дома и му викам на Лукас: ‘Значи, не можам толку многу убавина човече, очите не ми примаат повеќе, не се поднесува ова’ и тоа е се што треба да знаете од мојот прв ден на Санторини.

Не сакам ни да знам што ќе следува понатаму, препуштена сум максимално. Ова е рај, ова не е реално колку е убаво“ – напиша таа.

jelena-spendjarska-na-gosti-kaj-drugarka-na-santorini-ova-e-raj-ne-e-realno-kolku-e-ubavo-06.jpg

Инаку таа мака мачи со кремата што ја мачка за раните на вратот, па сама појасни дека таа потемнува на сонце и изгледа пострашно отколку што навистина е.

„Не плашете се, кремата која што ја ставам потемнува на сонце, раните се во ред“.

jelena-spendjarska-na-gosti-kaj-drugarka-na-santorini-ova-e-raj-ne-e-realno-kolku-e-ubavo-25.jpg.jpg

Со овие зборови Јелена го започна своето видео во кое одговараше на прашања од следбениците.

„Ние овде не сме дојдени преку агенција, туку приватно, има директен лет од Солун за Санторини. Се лета околу 1 час и половина и тука сме сместени кај другарка на Лукас, на гости сме, иако овој комплекс се издава. Затоа и не знам да ви кажам како се движат цените“ – појасни Јелена.

jelena-spendjarska-na-gosti-kaj-drugarka-na-santorini-ova-e-raj-ne-e-realno-kolku-e-ubavo-08.jpg

Инаку таа сподели повеќе фотки од плажите, од вкусните специјалитети во кои имале можност да уживаат, како и од убавината на самиот остров.

Погледнете ги во продолжение:

 jelena-spendjarska-na-gosti-kaj-drugarka-na-santorini-ova-e-raj-ne-e-realno-kolku-e-ubavo-29.jpg

jelena-spendjarska-na-gosti-kaj-drugarka-na-santorini-ova-e-raj-ne-e-realno-kolku-e-ubavo-28.jpg

jelena-spendjarska-na-gosti-kaj-drugarka-na-santorini-ova-e-raj-ne-e-realno-kolku-e-ubavo-27.jpg

jelena-spendjarska-na-gosti-kaj-drugarka-na-santorini-ova-e-raj-ne-e-realno-kolku-e-ubavo-26.jpg

jelena-spendjarska-na-gosti-kaj-drugarka-na-santorini-ova-e-raj-ne-e-realno-kolku-e-ubavo-25.jpg

jelena-spendjarska-na-gosti-kaj-drugarka-na-santorini-ova-e-raj-ne-e-realno-kolku-e-ubavo-24.jpg

jelena-spendjarska-na-gosti-kaj-drugarka-na-santorini-ova-e-raj-ne-e-realno-kolku-e-ubavo-23.jpg

jelena-spendjarska-na-gosti-kaj-drugarka-na-santorini-ova-e-raj-ne-e-realno-kolku-e-ubavo-22.jpg

jelena-spendjarska-na-gosti-kaj-drugarka-na-santorini-ova-e-raj-ne-e-realno-kolku-e-ubavo-21.jpg

jelena-spendjarska-na-gosti-kaj-drugarka-na-santorini-ova-e-raj-ne-e-realno-kolku-e-ubavo-20.jpg

jelena-spendjarska-na-gosti-kaj-drugarka-na-santorini-ova-e-raj-ne-e-realno-kolku-e-ubavo-19.jpg

jelena-spendjarska-na-gosti-kaj-drugarka-na-santorini-ova-e-raj-ne-e-realno-kolku-e-ubavo-18_copy.jpg

jelena-spendjarska-na-gosti-kaj-drugarka-na-santorini-ova-e-raj-ne-e-realno-kolku-e-ubavo-17.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Јелена Спенџарска со љубовна порака за саканиот Лукас: „Кога изгубив надеж, ми се појави како гром о... „На почетокот мислев дека е скриена камера, зашто не ми беше реално, нема да лаж...
Забавно видео на Јелена Спенџарска за шопингот со мајките: „Не фаќај ништо, ќе треба да плаќаме ако ... „50 евра за скинати фармерки? Јас ќе ти ги скинам дома без пари!“ - Јелена Спенџ...
Ќерката на Хелена Роза е вистинска убавица: Кјара сака фитнес и студира право Ќерката на Хелена Роза, Кјара Гоља (25), скоро една деценија ужива во животот на...
Ивана Кнез со моќен статус за 8 Март: „Не успеав - имам кариера, но немам партнер и деца“ „Не успеав, се вклопив во шема на кариеристки. Ама ќе успеам да излезам од неа и...
„Се молам да не заплачам додека пеам“: Ивона Јо ги испеа омилените песни од Тоше во Крушево „'Игри без граници' и 'Полско цвеќе' не можам да ги пеам, да дадам емоција, а да...
Кристина Димитри по јавните критики на нејзина сметка: „Поминав низ пекол, јас сум и мајка и татко н... „Жените денес не знаат што сакаат. Живеат од парите на мажот, а мислат дека се б...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg