Скопје деновиве засвети во розово

„Засвети розово“ е несебичен чин на солидарност со сите оние чие здравје и живот се загрозени од ракот на дојка.

skopje-denovive-zasveti-vo-rozovo-01.jpg

Бидејќи отктомври е светски месец за борба против ракот на дојката, жителите на повеќе скопски населби, како и низа познати угостителски објекти, деновиве симболично вклучија розово светло и станаа дел од акцијата на Avon за поддршка во борбата против рак на дојка.

Скопје беше хумано и засвети во розово:

skopje-denovive-zasveti-vo-rozovo-02.JPG

skopje-denovive-zasveti-vo-rozovo-03.jpg

skopje-denovive-zasveti-vo-rozovo-04.JPG

skopje-denovive-zasveti-vo-rozovo-05.JPG

skopje-denovive-zasveti-vo-rozovo-06.jpg

skopje-denovive-zasveti-vo-rozovo-07.JPG

skopje-denovive-zasveti-vo-rozovo-08.JPG

skopje-denovive-zasveti-vo-rozovo-09.JPG

Би можело да ве интересира:

„Жена се сака секој ден“ - Нова доза моќни пораки од Бомбакис, дечкото со написи на картони „Не е сè така розово како што изгледа на Инстаграм“, „Довербата е луксуз во дене...
Бајковита свадба на пар од Скопје - невестата во раскошна венчаница, младоженецот во розов костум и ... „Во брак сме скоро две години, но поради пандемијата, плановите за свадба малку ...
Лила Филиповска за првпат се појави на настан со кратка коса – блеска со самодоверба и елеганција, п... Лила продефилира на Саемот за венчавки во црна тоалета со висок шлиц и за првпат...
Тијана Дапчевиќ со сопругот и синот на свадба во Скопје, друштво им правеа Тамара Тодевска и мајка и... „Сите сте убави и имате заразна насмевка“ – коментираат дел од следбениците на с...
Татјана Стојановска во Дојран, Слаткар објави фотка со синот за неговиот трети роденден: Што прават ... Сара Мејс и Димитар Атанасовски беа на велигденско кампување со децата во селото...
Мики и Светлана, Силви и Влатко – Кои македонски парови имаат најдолга љубовна приказна? Маја и Дарко Панчеви, Ленче Дедејска и Горан Кукиќ, Зуица Лазова и Наум Петрески...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg