Фит јогурт - највкусниот моден додаток на Моден Викенд Скопје 2015

Фит јогуртот на Бимилк беше официјален оброк на манекенките на овогодинешниот Моден Викенд Скопје, чие единаесетто издание се одржа од 1-5-ти април оваа година.

fit-jogurt-najvkusniot-moden-dodatok-na-moden-vikend-skopje-2015-01.jpg

Најпопуларниот функционален производ на пазарот Фит јогуртот на Бимилк наменет за оние кои сакаат да бидат во добра форма, здрави и витки беше главна ужина со која се освежуваа манекенките, модните дизајнери и критичари зад сцената на Модниот викенд Скопје.

Работењето во светот на модата подразбира посветување на големо внимание на квалитетот на храната која што се консумира, оттука Фит јогуртот богат со протеини и ниско ниво на масти и калории е идеален избор особено за оние кои се претставуваат на модни настани како Моден Викенд Скопје.

„Фит јогуртот е производ со избалансирана хранлива вредност, без прекумерни маснотии и калории за конзумирање во текот на денот. Богатството со протеини и кремастиот вкус го прават Фит јогуртот исклучително здрава и вкусна ужина, особено за оние кои имаат активен животен стил.“ – изјави Полексена Ристеска, маркетинг менаџер во Бимилк

Фит јогуртот е достапен во три вкуса: Фит крем јогурт, Фит јогурт со мед, ореви и житарици и Фит јогурт со тиква и цимет.

fit-jogurt-najvkusniot-moden-dodatok-na-moden-vikend-skopje-2015-02.jpg

fit-jogurt-najvkusniot-moden-dodatok-na-moden-vikend-skopje-2015-03.jpg

fit-jogurt-najvkusniot-moden-dodatok-na-moden-vikend-skopje-2015-04.jpg

Би можело да ве интересира:

Моден погодок: Тамара Тодевска со црвен, макси фустан изгледаше како светска дива на Макфест (фото+в... Тамара Тодевска ја истакна фит линијата во фустанот со должина до подот, кој беш...
Моден двобој: Македонски дизајнер и Каролина Гочева во исто сако (фото) Истото вечерно сако со диско дезен го носат дизајнерот Игор Марков и Каролина Го...
Вирален статус на Драган Спасов Дац: „Скопје мое, те плукаат ли? Но, им кажа ли за плажите на Вардар... „Скопје, им кажа ли за плажите на Вардар? За корзото на плоштад и за корзот...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg