Година на продолжени викенди – Kалендар со празници за 2017-та
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Столар 22-04-2018
Столар 21-04-2018


Година на продолжени викенди – Kалендар со празници за 2017-та

godina-na-prodolzeni-vikendi-kalendar-so-praznici-za-2017-ta-godina.jpg

Знаеме дека со нетрпение го очекувате календарот со празници секоја година, па и оваа сме меѓу првите.

Едно е сигурно, 2017-та ќе биде година на продолжени викенди, а ова посебно многу нè радува. Фаќајте се за работа и планирајте со време каде ќе побегнете во празничните денови.

Календарот со празници можете да го преземете во PDF тука.

Во секое време ќе можете да го најдете на CRNOBELO.com во делот „Препорачуваме“ (во најдесната колона).

Најдобра пракса е да ја искористите опцијата за „Print“ (по можност во боја) и да го поставите на видливо место во вашата канцеларија, дневна, спална соба, купатило ... Smile

Календарот е достапен и во .ics формат.

Преземете го календарот во .ics формат тука.