Календар со празници за 2019-та година - ќе имаме 7 продолжени викенди
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Календар со празници за 2019-та година - ќе имаме 7 продолжени викенди

Повторно први ве информираме кои денови ќе бидат неработни во наредната 2019-та година, за со време да си ги испланирате патувањата и обврските.

kalendar-so-praznici-za-2019-ta-godina-ke-imame-7-prodolzeni-vikendi-01.jpg

Календарот за 2019-та година е тука!

Во 2019-та ќе имаме 7 продолжени викенди поради државни празници, затоа планирајте ги внимателно!

Кои денови ќе може да ги споите со сабота и недела, па да си истерате подолг викенд?

Кои неработни денови пак, ќе ви послужат за одмор среде недела?

За полесно да си ја испланирате 2019-та со време:

Календарот со празници за 2019-та година можете да го преземете во PDF тука.

Во секое време ќе можете да го најдете на CRNOBELO.com во делот „Препорачуваме“ (во најдесната колона).

Супер би било доколку си го испечатите и го поставите на видно место, пример, на работното биро, за мотивација уште колку имате до следниот неработен петок или понеделник.

Доколку го барате календарот од 2018-та, можете да го најдете тука.

Кликнете „Сподели“ за да си го симнат и вашите пријатели 😀