Расцветаните јапонски цреши на Максим Горки низ објективот на нашите Инстаграмџии
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Расцветаните јапонски цреши на Максим Горки низ објективот на нашите Инстаграмџии

На оваа улица владее розовата боја, а магијата на прекрасните цветови и позитивната енергија ја прават совршено скопско катче за сликање.

omileno-skopsko-katche-rasvetanite-japonski-creshi-na-ulicata-maksim-gorki-foto-01.jpg

Секоја пролет улицата Максим Горки во центарот на Скопје е обоена во розова магија.

Расцветаните јапонски цреши го прават ова место омилено катче на речиси сите скопјани.

Среде урбаната џунгла имаме вистинско бегство од реалноста каде нежните розови цветови ги полнат очите и душата.

Најдобрите Инстаграм фотки од расцветаните јапонски цреши на Максим Горки:

Уште 10 фотки на следната страна...