Божиновски Black Friday 2019: Водечките швајцарски брендови на часовници Omega, Breitling, Tag Heuer, Longines, Hamilton, Tissot, CK и Swatch во ПЕТОК на попуст!

Вообичаено тоа што е квалитетно не се продава со попуст но постои еден ден во годината кога и тоа е сосема оправдано. 

bozhinovski-black-friday-2019-vodechkite-shvajcarski-brendovi-na-chasovnici-omega-breitling-tag-heuer-longines-hamilton-tissot-ck-i-swatch-vo-petok-na-popust-01.jpg

Швајцарските брендови на часовници и накит се водечки по својот квалитет и тој квалитет ќе Ви биде достапен по намалени цени од 20% за најновите модели до 35% попуст за постарите модели на часовници и накит.

Кај полуксузните брендови Omega, Breitling, Tag Heuer, Longines механизмите се комплетно произведени во матичните работилници за часовници во строго контролирани услови и тестирања пред праќање во продажба.

Tissot, Calvin Klein и Swatch во себе исто така имаат Швајцарски механизам произведен во ЕТА една од водечките фабрики за механизми во светот која што постои од 1793 година.

Да не зборуваме за материјалите од кои што се изработени производите. Најфините дисплеи на женските часовници се изработени од најквалитетен седеф Mother of pearl, а дијамантите се со Top Wesselton боја и чистина.

Кога сме кај дијамантите да напомнеме дека во Божиновски часовници и накит може да се пронајде накит со дијаманти од италијанскиот бренд Ititolli, и тој ќе биде дел од Black Friday промоција.

Сервис услугите на Божиновски Dr.Watch ќе бидат исто така со 20% попуст. Вистинско време да ги сервисирате Вашите часовници со делумен и комплетен сервис.

Погледнете само еден дел од најпопуларните зделки за овој Петок, а за останатите Божиновски часовници и накит Ве очекуваат во своите продажни места.

СКОПЈЕ - ул. Македонија, ТЦ Сити мол, ТЦ Рамстор │БИТОЛА - Широк Сокак

од 20 до 35% попуст:

Би можело да ве интересира:

Македонската поп-дива Калиопи го прослави 55-иот роденден: „Себеси се гледам како времето да не пост... „Го славиме роденденот на жената што е синоним за љубов“ – коментираат следбениц...
Легендата за Црниот камен во Велес, пролеаната крв на монасите и лековитата вода – место со исцелите... Според народното верување, местото Црн Камен во близина на Велес има исцелителна...
Бајковити сцени: Македонки се сликаат во новогодишни аутфити покрај елката (фото) Новогодишни џемпери во тон или црвени карирани фустани, Македонките направија ба...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg