Халкбанк ги поддржува македонските ракометари на Европското првенство
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Халкбанк ги поддржува македонските ракометари на Европското првенство

Халкбанк ја поддржува македонската ракометна репрезентација на претстојното Европско првенство во ракомет 2020.

halkbank-gi-poddrzhuva-makedonskite-rakometari-na-evropskoto-prvenstvo-02.jpg

Како банка што целиот свој фокус на работа го насочува кон граѓаните, ја препознава вредноста на македонскиот ракомет и тука е да даде поддршка. Вредностите за посветеност, натпреварувачки дух и тимска работа се дел од македонската репрезентација. Вредности во коишто верува и Халкбанк.  

Поддршката на Халкбанк започна во 2018 година и оттогаш континуирано ги поддржува македонските машки и женски ракометни репрезентации во нивните натпреварувања и спортски успеси.

Европското првенство 2020 започнува на 9ти јануари и годинава се игра во Австрија, Норвешка и Шведска. Македонските ракометари својот прв натпревар ќе го играат со Украина на 10ти јануари (петок) со почеток во 20:30 часот.

Халкбанк повикува сите заедно да им дадат поддршка на репрезентативците и да ги бодрат на претстојните натпревари!

Најчитани неделава