Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


„Свири им на ангелите“ – Маестралниот Зоран Џорлев почина на 53-годишна возраст

Почетокот на 2021-ва донесе тажна вест – на 53-годишна возраст почина виолинистот Зоран Џорлев, колегите од естрадата се збогуваат од него на социјалните мрежи. 

sviri-im-na-angelite-maestralniot-zoran-djorlev-pochina-na-53-godishna-vozrast-01.jpg

На 1-ви јануари 2021 година, нѐ напушти маестралниот виолинист, Зоран Џорлев.

На социјалните мрежи од него се збогуваат роднините, пријателите и колегите кои не можат да поверуваат на загубата.

Владимир Блажев – Панчо, Анета Наковска, Валентино Скендеровски и други колеги од естрадата се збогуваат од маестро Џорлев и му изразуваат сочувство на семејството.

Александар Митевски

Огромна загуба. Почивај во мир, маестро... Сочувство до семејството

sviri-im-na-angelite-maestralniot-zoran-djorlev-pochina-na-53-godishna-vozrast-02.jpg

Владимир Блажев - Панчо

Не се договоривме вака да ја почнеме годината. Македонија денес изгуби голем музичар, професор, пред се прекрасен сопруг и татко. Нека ти е вечна слава легендо, свири им на ангелите 

sviri-im-na-angelite-maestralniot-zoran-djorlev-pochina-na-53-godishna-vozrast-03.jpg

Валентино Скендеровски

Почивај во мир Зоки. Нека ти е светол патот кон вечноста. Сочувство до семејството.

sviri-im-na-angelite-maestralniot-zoran-djorlev-pochina-na-53-godishna-vozrast-05.jpg

Коки Јанков

„Братче... Сочувство до семејството“

sviri-im-na-angelite-maestralniot-zoran-djorlev-pochina-na-53-godishna-vozrast-06.jpg

Анета Наковска

„Боже мили не можам да верувам, не можам солзиве да ги застанам, душава ми плаче. Зоки ни замина не можам да прифатам. Како да кажам почивај во мир на еден од најдобрите луѓе што ги познавав во животот, како да речам лесна му земја. Господи вечна му слава и покој на душата, сето царство небесно за неговата огромна душа. Маестро Зоки Џорлев, почивај во мир, мое најдлабоко сочувство за семејството.“ - напиша таа на Фејсбук објава.

Сашо Гигов - Гиш 

Патувај со Песна во Вечноста, Брат. Вечен Помен и Слава. Сочувство до Семејството

https://www.facebook.com/saso.gigov.90/posts/728629391409081

 М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Елена Ристеска го прослави роденденот на море: „36 години и не е така лошо, нели?“ (фото) „Ви благодарам на сите за роденденските честитки, 36 години и не е така лошо, не...
Исповед на Јован од Тетово: „Вдомив маче, беше преплашено, не се доближуваше до никого - кои работи ... „Ми викаа, да го вратам на улица, а мене тоа не ми ни паѓаше на памет. Кој сака ...
Се ожени синот на Дац – ексклузивни фотографии од свадбата на актерот Јаков Спасов и неговата сакана... „Ме запроси сосема во наш стил, си седевме по дома, баравме кој филм да гледаме ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg