Бајковити видеа од свадбата на еден од најфит паровите во Македонија – „15 години градиме живот, а една семејство“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
продавач 17-09-2021


Бајковити видеа од свадбата на еден од најфит паровите во Македонија – „15 години градиме живот, а една семејство“

Бранко и неговата избраничка Елена се еден од најфит паровите во Македонија. По повод една година брак Бранко откри преку видеа како изгледала нивната бајковита свадбена церемонија. „Во изминативе 15 години со Елена градиме живот, а точно една година градиме и семејство“, напиша тој.

eden-od-najpoznatite-personalni-treneri-vo-makedonija-so-bajkoviti-videa-od-svadbata-01.jpg

Бранко Десовски е еден од најпознатите персонални тренери во Македонија. Тој години наназад се грижи како за изгледот, така и за здравјето на своите клиенти.

Работи посветено, професионално и на социјалните мрежи постојано ги споделува резултатите од своето вложување.

Деновиве тој прослави една година од брак со својата сакана Елена, а на својот Фејсбук профил сподели видеа од нивната бајковита свадбена церемонија.

eden-od-najpoznatite-personalni-treneri-vo-makedonija-so-bajkoviti-videa-od-svadbata-02.jpg

Во позадина оди песната „Нисам те због лепоте волео“ на Жељко Јоксимовиќ, а Бранко и неговата избраничка блескаат на нивниот најубав ден.

„Во изминативе 15 години со Елена градиме живот, а точно една година градиме и семејство! Една година од нашата романтична, свадбена веселба.“, стои во описот на видеата.

Погледнете како изгледала нивната свадбена церемонија (за второто видео кликнете на стрелката десно): 

Инаку парот во меѓувреме доби ќерка, но и покрај семејните обврски тие не мируваат, постојано се активни со тренинзи.

Бранко објави видеа како вежбаат дури и за време на нивниот одмор во Грција:

Повеќе фотки и видеа од Бранко и Елена на следната страна...Би можело да ве интересира:

Андреа од Далма Кетеринг: „Готвиме со мерак и веќе 15 години сме дел од најзначајните мигови на наши... Таму нема „јас“, туку само „ние“, тие се тим кој веќе 15 години функционира како...
Додека некои во Македонија бесат верверички, други им даваат млеко (фото) Емотивна фотографија направена во Скопје со верверчика што пие млеко од шприц ни...
„Има живот и после ракот“ - Силна порака во новата поинаква епизода на „Живот со стил“ „Со нов концепт под слоганот #покажиготвојотстил, на двајца натпреварувачи им ов...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg