7 локали во Скопје каде ќе ви послужат десерти ремек-дела

Слатко совршенство на чинија е премалку за да се опишат овие десерти ремек-дела... Кое ви е вам омилено место за слатки задоволства во Скопје?

7-lokali-vo-skopje-kade-kje-vi-posluzhat-deserti-remek-dela-01.jpg

Постои ли посигурен начин за разубавување на денот од честење со вкусен десерт, кој притоа е совршено декориран?

Во Скопје постојат голем број на локали каде можете да си дозволите вакво мало задоволство.

Некои од овие локали се елегантни со внимателно одбран ентериер, каде седењето ќе ви биде вистинско уживање, додека други се мали и слатки наменети за каснување на десерт набрзинка, но сите нудат одлични вкусови.

Локали во Скопје каде ќе ви послужат десерти ремек-дела:

Sky Bar Panoramika

Milky Pancakes

Fluffy Mini Pancakes & more

Donut Bar

https://www.instagram.com/p/CZwPPxQMw14/

Dolce La Terrazza

Chocol'art

Nu House & Friends

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 комплекси со базен во близина на Скопје (за бегство од летните горештини) На 10/20 километри од Скопје има локали кои барем на неколку часа ќе ви дадат чу...
Рај за сите вљубеници во пиво: 6 локали во Скопје со најголем избор на пива Ги обожаваме пивата со македонско сонце, но и пиво од Чешка и Германија секогаш ...
7 локали во Скопје со зеленило, кои се совршени за „викенд бегство“ (иако останувате во градот) Зарем постои нешто поубаво од кафе испиено среде зеленило? Во овие локали иако с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg