Рај за сите вљубеници во пиво: 6 локали во Скопје со најголем избор на пива

Ги обожаваме пивата со македонско сонце, но и пиво од Чешка и Германија секогаш е добра идеја? Кои локали во Скопје се рај за сите вљубеници на овој пијалак? Пратете му ја листата на вашиот пријател – најголем вљубеник во пиво!

raj-za-site-vljubenici-vo-pivo-6-lokali-vo-skopje-so-najgolem-izbor-na-piva-01.jpg

Зарем има нешто подобро од студено пиво на топол ден? Шише кое се „поти“ во рацете и вкус кој ве „реже“ на грло... Ако сте вљубеници во пиво, сигурни сме дека веќе климате со главата.

Веќе добро знаеме дека во Македонија има одлично производство на пиво.

Ги обожаваме производите со македонско сонце, но од време навреме сакаме да се почестиме со некое пиво од странство. Можеби од земјите на пивото како што се Чешка и Германија.

За среќа, во Скопје постојат локали во кои можете да се почестите со квалитетно шише пиво од сите краишта на светот.

Изборот е голем и останува на вас.

Дел од локалите во Скопје со најголем избор на пива:

Woodstock Beer Bar

Pub Porta

Стар Град пивница

PUB18

Chillin` Bar

BEERТИЈА Pub

Глуво Куче

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

7 локали во Скопје каде ќе ви послужат десерти ремек-дела Слатко совршенство на чинија е премалку за да се опишат овие десерти ремек-дела....
5 комплекси со базен во близина на Скопје (за бегство од летните горештини) На 10/20 километри од Скопје има локали кои барем на неколку часа ќе ви дадат чу...
7 ресторани во природа низ Македонија, кои се рај за очи и душа Уживање среде зеленило во сенка од стотици години стари дрвја, додека температур...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg