Колумбискиoт фудбалер Себастијан Херера се ожени со прекрасна Македонка (фото)

Убавата 26-годишна Македонка го освои срцето на колумбискиот фудбалер, кој играше за Работнички 5 години и доби македонско државјанство. Парот блесна на свадбената церемонија...

kolumbiskiot-fudbaler-sebastijan-herera-se-ozheni-so-makedonka-foto-01.jpg

Колумбиецот со македонски пасош, Себастијан Херера, кој играше за нашиот клуб Работнички, а сега е дел од унгарскиот клуб МТК Будимпешта, се вљуби во Македонка за време на својот престој кај нас, а сега и ја овековечи љубовта со неа.

Херера е роден е 1995 година, а во Македонија потпиша договор во 2015 година и за време на петте години во клубот Работнички доби и македонско државјанство.

Избраничка на Херера е убавата 26-годишна Елена. Нивната свадбена церемонија се случи неодамна, односно на 20-ти мај.

Пред тоа Елена престојуваше извесен период во Колумбија, каде уживаше во миговите минати со семејството на Херера, а особено со неговата мајка, која му е најзначајната фигура во животот.

Повеќе фотографии од парот:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Македонка ослабе 38kg: „Никако не собирав сила да излезам од комфор зоната“ „Ми беше удобно, вкусно и топличко, без разлика што после секое прејадување до с...
Планината Китка е како сцена од зимска бајка (фото) Дрвени куќички прекриени со снег на покривите, гранки од дрвја натежнати од снег...
Хуман дечко од Битола спаси куна, која била речиси мртва - ѝ давал млеко со цуцла, ја однел на ветер... Браво! Јове (31) од Битола е нашата позитива на денот. „Еден другар ми се јави д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg