7 локали во Скопје каде се служи највкусна чорба

Телешка, пилешка или рибjа, која чорба ви е омилена и во кој локал во Скопје ја јадете? Чорбата е одличен начин за да се започне денот, зарем не?

7-lokali-vo-skopje-kade-se-sluzhi-najvkusna-chorba-01.jpg

Дали кога мислите на совршен појадок на ум ви паѓа чорба? И вкусно и здраво едновремено.

Со лепче, пиперчиња и што уште не. Плус, ако е богата со месо, епа нема поубаво.

Во кој скопски локал ја прават највкусната чорба за која надалеку се слуша?

Дел од скопските локали со највкусна чорба:

Гостилница Дукат

Kalabalak Park & Apartments

https://www.instagram.com/p/CZeOzTDMBwA/

Ресторан Дојрана

Камин Чамо

Carpe Diem - fine wine & dine

Гостилница Наџак

Гостилница Кај Чичо 2

 

Би можело да ве интересира:

Маја Кикириткова модно усогласена со ќеркичката и синот на плажа во Грција (фото) Маја Кикириткова со нејзината ќерка Ева и синот Лазар позираа на зајдисонце на п...
Масовна видео продукција и екипа ја претворија Автокоманда во филмски сет Топлите летни денови веќе подранија, но оваа мајска сабота во Скопје нешто сосем...
Скопје ЗОО во спасувачка акција: Згрижен коњот кој беше пронајден на тераса во Дебар Маало (фото) На тераса во руинирана зграда во Скопје, коњот бил оставен сам на себе без храна...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg