Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


Бајковита свадба на пар од Македонија во Ватикан, со благослов од Папата Франциск – први на Балканот (фото)

Исто така, како посебен го издвојуваат и мигот кога Ива го фрлала бидермаерот.

Повеќе фотографии од нивната свадба:

bajkovita-svadba-na-par-od-makedonija-vo-vatikan-so-blagoslov-od-papata-francis-prvi-na-balkanot-foto-02.jpeg

bajkovita-svadba-na-par-od-makedonija-vo-vatikan-so-blagoslov-od-papata-francis-prvi-na-balkanot-foto-05.jpeg

bajkovita-svadba-na-par-od-makedonija-vo-vatikan-so-blagoslov-od-papata-francis-prvi-na-balkanot-foto-06.jpeg

Фотографии со гостите на свадбената церемонија:

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

Симона Симионова | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Пар од Пакистан ја посети Македонија: „Ќебапчиња во чаршија, пештерата Врело – уживавме во вашиот гл... Пар со потекло од Пакистан, кој живее во САД, ја посети Македонија. За CRNOBELO....
Бајковита забава по повод 3-ти роденден на девојче од Скопје - со тема „Прасето Пепа“ (фото+видео) Со шарени балони и колачиња со „Прасето Пепа“, малата модна инфлуенсерка Фрида г...
Бајковит 3-ти роденден во Крива Паланка со многу балони и модно усогласени мајка и син (фото) Роденденска забава со торта на два ката со диви животни и многу балони, но и со ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg