Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


8 адреналински активности кои можете да ги правите во Скопје (и лудо да се забавувате)

Од кајакарење на Матка и јавање коњи во Хиподром до картинг во Волково и скокање со падобран на спортскиот аеродром Стенковец со лиценциран инструктор, листата на забавни активности во Скопје и околината чека на вас...

8-adrenalninski-aktivnosti-koi-mozhete-da-gi-pravite-vo-skopje-i-ludo-da-se-zabavuvate-01.jpg

Дали имате динамичен и нескротлив дух и ви е здодеано од часови и часови седење во кафулиња и кафеани во главниот град?

Ако е така, тогаш оваа листа со идеи за адреналински активности, сигурно ќе ви се допадне.

Ако сте подготвени за авантура, почнете со правење на планови.

Скопје и околината ви нудат низа забавни активности.

Адреналнински активности кои можете да ги правите во Скопје и околината:

Кајакарење во кањонот Матка

Скокање со падобран на спортски аеродром Стенковец со лиценциран инструктор

Качување со јажиња по мосотви и качувачки препреки во Адреналинскиот парк во Карпош

Качување по вештачка карпа на Спортско качувачки стадион во Карпош

Уште 4 активности на следната страна...Би можело да ве интересира:

Спасени животи, спортски успеси – убави моменти по кои Македонците ќе ја помнат 2021 Добрите луѓе им приредија неколку изненадувања на дечињата од Детската клиника в...
Масовна видео продукција и екипа ја претворија Автокоманда во филмски сет Топлите летни денови веќе подранија, но оваа мајска сабота во Скопје нешто сосем...
Во Скопје ЗОО се родија лавчиња за првпат по повеќе од 20 години – позитива на денот! Една од најубавите вести која ни го направи денот – во скопската Зоолошка градин...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg