„Добредојде Кирил“ - Сара Мејс и Димитар Атанасовски добија син, Сара од детски роденден директно на породување

„Пијана од среќа и љубов, добредојде Кирил, јунак наш“, напиша Сара Мејс и објави фотографија со синчето и сопругот Димитар Атанасовски, направена веднаш по породувањето вчеравечер, каде појде директно од детски роденден.

dobredojde-kiril-se-porodi-sara-mejs-direktno-od-detski-rodenden-na-poroduvanje-01.jpg

Сара Мејс вчеравечер (29.07) го роди своето второ дете. Со сопругот Димитар Атанасовски добија син, а нивната ќерка Илина доби братче.

„Добредојде Кирил, јунак наш“, напиша Сара во описот на фотографијата од болницата каде се породи.

Со саканиот до неа, но и шминка и фризура од роденденот таа блеска. 

dobredojde-kiril-se-porodi-sara-mejs-direktno-od-detski-rodenden-na-poroduvanje-03.jpg

Сара беше на роденден кај синот на нејзината пријателка Соња, за чиј шик и автентичен стан во Скопје ние правевме статија во една пригода (прочитајте ТУКА).

dobredojde-kiril-se-porodi-sara-mejs-direktno-od-detski-rodenden-na-poroduvanje-02.jpg

Роденденот бил во скопски ресторан, каде на Сара ѝ пукнал воденикот и столчето било лом, па таа им напиша и извинување и се пошегува дека ќе им купи ново столче.

dobredojde-kiril-se-porodi-sara-mejs-direktno-od-detski-rodenden-na-poroduvanje-04.jpg

Честитки за приновата на Сара Мејс и Димитар!

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„На здравје Голема молитва синко“ - Сара Мејс и Димитар Атанасовски во црква со Кирил на 40-тиот ден... Парот го однесе малиот Кирил во црква, а потоа, според традицијата, го прошета в...
Сара Мејс во осмиот месец од бременоста влезе во базен со ајкули, заштитена во кафез (видео) „Дури си во базенот со ајкулчињата слатки си земаш една школка и после бисерот о...
Сара Мејс го покажа трудничкото стомаче во 5-тиот месец од бременоста (фото) Со шарен стајлинг и огромна насмевка на лицето, Сара Мејс го истакна трудничкото...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg