Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Даниел Кајмакоски објави нови фотки со мистериозната девојка, откако изјави дека дал сè од себеси да го спаси бракот со Кристина

Нашиот пејач Даниел Кајмакоски повторно објави фотографии со мистериозната црнокоса девојка со која минатото лето беше на одмор, а за која се шпекулира дека е неговата нова љубов. Македонскиот победник во X-фактор во изјави за медиумите вели дека намерно направил пауза во кариерата во надеж дека ќе го спаси бракот со бившата сопруга.

daniel-kajmakoski-objavi-novi-fotki-so-misterioznata-devojka-otkako-izjavi-deka-dal-se-od-sebesi-da-go-spasi-brakot-so-kristina-01.jpg

По бракот со манекенката Кристина, Даниел Кајмакоски подолго време не откриваше што се случува кај него на приватен план, а по вторпат во само еден месец тој објави нови фотографии со убавата црнокоса девојка со која летово беше и во Охрид и до нив напиша:

„Да ја исполниме Книгата со љубов и радост“.

Засега нема точни информации која е црнокосата убавица што успеала да го освои срцето на музичарот.

Инаку, тој деновиве гостуваше во емисија на српските медиуми, па таму појасни зошто во изминатиот период се повлекол од јавноста. Во емисијата Jutro na kvadrat Даниел појасни дека семејните проблеми се одразиле и врз неговата кариера.

„Повлекувањето од медиумите го направив свесно. Живеам во Белград од 2019-та година. Еден период бев и во Македонија. Таму се оженив, добив дете и се разведов. Сè се случи на брзина, односно на модерен начин. Затоа се повлеков од медиумите за да си дадам себеси време за семејството.

Во надеж дека тоа можеби ќе функционира, но тоа не се случи. Сепак, мене ми беше многу важно да можам себеси да се погледнам во огледало и да си речам ‘во ред, ти даде сè од себеси’“ – рече тој, а пренесуваат српските медиуми.

daniel-kajmakoski-objavi-novi-fotki-so-misterioznata-devojka-otkako-izjavi-deka-dal-se-od-sebesi-da-go-spasi-brakot-so-kristina-02.jpg

Погледнете уште фотографии од Даниел во продолжение:

daniel-kajmakoski-objavi-novi-fotki-so-misterioznata-devojka-otkako-izjavi-deka-dal-se-od-sebesi-da-go-spasi-brakot-so-kristina-03.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Девојка од Скопје: „Имам 34 години, имав потреба од плус финансии и мијам садови во кафеана - од раб... Кога сите би биле вака храбри и искрени, Македонија би била подобро место за жив...
Хуман дечко од Битола спаси куна, која била речиси мртва - ѝ давал млеко со цуцла, ја однел на ветер... Браво! Јове (31) од Битола е нашата позитива на денот. „Еден другар ми се јави д...
Даниел Кајмакоски ужива во Охрид со анонимна црнокоса – пејачот има нова девојка? (фото) Даниел Кајмакоски деновиве на Инстаграм Стори објавуваше фотографии од плажа на ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg