Ребека му го прослави 16-иот роденден на синот Маркијан со сопругот и близначињата, во скопски локал (фото)

„Најсреќниот ден на Маркијан. Прекрасен роденден мил мој. Ви благодариме на сите што дојдовте на нашата забава...“, напиша Ребека и со Маркијан дуваше свеќички на неговата торта со Дизни јунаците од филмот „Moana“.

rebeka-mu-go-proslavi-16-iot-rodenden-na-sinot-markijan-so-soprugot-i-bliznachinjata-foto-01.jpg

Синот на пејачката и активистка Ребека, Маркијан, наполни 16 години, а таа заедно со сопругот и помалите братчиња на Маркијан, како и најблиските пријатели, му го прослави роденденот во еден скопски локал.

Тие дуваа свеќички на торта со ликовите од „Moana“, анимиран филм на Дизни.

rebeka-mu-go-proslavi-16-iot-rodenden-na-sinot-markijan-so-soprugot-i-bliznachinjata-foto-09.jpg

Во описот на фотографиите Ребека напиша:

„Најсреќниот ден на Маркијан. Прекрасен роденден мил мој. Ви благодариме на сите што дојдовте на нашата забава. Да си среќен!

Господ да те благослови со среќа и луѓе кои те сакаат до крајот на животот! Среќен Роденден!“

rebeka-mu-go-proslavi-16-iot-rodenden-na-sinot-markijan-so-soprugot-i-bliznachinjata-foto-07.jpg

Фотографии од роденденот на Mаркијан:

rebeka-mu-go-proslavi-16-iot-rodenden-na-sinot-markijan-so-soprugot-i-bliznachinjata-foto-08.jpg

rebeka-mu-go-proslavi-16-iot-rodenden-na-sinot-markijan-so-soprugot-i-bliznachinjata-foto-06.jpg

rebeka-mu-go-proslavi-16-iot-rodenden-na-sinot-markijan-so-soprugot-i-bliznachinjata-foto-04.jpg

rebeka-mu-go-proslavi-16-iot-rodenden-na-sinot-markijan-so-soprugot-i-bliznachinjata-foto-05.jpg

rebeka-mu-go-proslavi-16-iot-rodenden-na-sinot-markijan-so-soprugot-i-bliznachinjata-foto-03.jpg

rebeka-mu-go-proslavi-16-iot-rodenden-na-sinot-markijan-so-soprugot-i-bliznachinjata-foto-02.jpg

https://www.facebook.com/rebeka.risteski/posts/pfbid02i2x7QxpivLrNMuVjvQWk6R8rg3DYcsjyyijzCzZqwAZJXtHH8aGx8YXyVcEkreG1l

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Дедо Ѓорѓи од Радовиш наполни 100 години - Секој ден пешачи, денот го започнува со мед и млеко „Тој постојано пешачи и се труди секој ден да има умерена физичка активност. Нај...
Ќерката на Хелена Роза е вистинска убавица: Кјара сака фитнес и студира право Ќерката на Хелена Роза, Кјара Гоља (25), скоро една деценија ужива во животот на...
Тина од Скопје со трогателна објава: „Бев дете, стоев на балконот од нашиот стан на Рекорд и ја глед... „Бев дете, 3 години, стоев на балконот од нашиот стан на Рекорд и секогаш вниман...
Игор Џамбазов емотивен на роденденот на дедо му Петре Прличко: „Неговата среќна ѕвезда сè уште ме за... „Денес ќе наполнеше 117 години. И малку ќе му беа. Толку многу го сакаше животот...
Александра Шијакоска се венча со саканиот по 12 години врска, на денот на неговиот роденден Александра Шијакоска заблеска во елегантна бела венчаница на венчавката со сакан...
Нина Ристовска ја дотера ќерката во облека што таа ја носела пред 30 години: „Дедо ми ми ја сошил за... „Чувството што мојата ќерка носи моја облека од пред 30 години е преубаво, не по...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg