Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
АРХИТЕКТ 30-01-2023


Пониква, Крушево: Снежна тура низ Македонија, преку објективот на нашите инстаграмџии

На Попова Шапка веќе започна скијачката сезона, а Маврово и Пониква се сцена од зимска бајка... Јануари ги израдува вљубениците во снегот, каква е атмосферата низ нашата држава?

ponikva-krushevo-snezhna-tura-niz-makedonija-niz-objektivot-na-instagramdjiite-01повекје.jpg

Средината на јануари ни донесе снежни наноси на повеќето повисоки места низ Македонија, а ски центрите конечно полека започнуваат со работа.

Од Попова Шапка до Маврово, атмосферата е бајковита на повеќе локации низ нашата држава.

Снежна тура низ Македонија, низ фотките на ски центрите, локалите таму и нашите инстаграмџии:

Пониква

Маврово

Крушево

Попова Шапка

ponikva-krushevo-snezhna-tura-niz-makedonija-niz-objektivot-na-instagramdjiite-03.jpgфото: Фејсбук Ски центар Попова Шапка

ponikva-krushevo-snezhna-tura-niz-makedonija-niz-objektivot-na-instagramdjiite-02.jpgфото: Фејсбук Ски центар Попова Шапка

ponikva-krushevo-snezhna-tura-niz-makedonija-niz-objektivot-na-instagramdjiite-01.jpgфото: Фејсбук Ски центар Попова Шапка

Нижеполе - Битола

 

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

7 локали за викенд релаксација, кои се доказ дека енотуризмот во Македонија е на одлично ниво Ако сте за вкусен оброк и чаша вино со поглед кон лозје во прекрасна природа, то...
7 ресторани во природа низ Македонија, кои се рај за очи и душа Уживање среде зеленило во сенка од стотици години стари дрвја, додека температур...
5 комплекси со базен во близина на Скопје (за бегство од летните горештини) На 10/20 километри од Скопје има локали кои барем на неколку часа ќе ви дадат чу...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg