5 хитови и 5 помалку познати филмови кои треба да ги изгледате овој јануари
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


5 хитови и 5 помалку познати филмови кои треба да ги изгледате овој јануари

Јануари е како скроен за филмски маратонски вечери. Ова е најдолгиот месец според мислењето на многумина, кога агендата е преполна, а паричките одвај стигнуваат да ги покријат трошоците.

5-hitovi-i-5-pomalku-poznati-filmovi-01.jpg

Па најпаметно е да си останете дома и да ги изгледате сите понови и заостанати филмови. За вас имаме 5 апсолутни хитови од 2018 година и 5 помалку познати филмови кои, иако се потценети, дефинитивно треба да ги изгледате:

Хит филм: Bird Box (2018)

Ако сте едни од ретките кои сѐ уште не го изгледале, мора да го сторите тоа во најбрзо можно време. 5 години откако многумина од луѓето во светот се самоубиле поради необјасниви причини и околности кои напаѓаат како некој вид на вирус, мајка со 2 деца се обидува да ги пренесе преку реката до безбедно место.

Помалку познат филм: While We’re Young (2014)

Корнелија и Џош се возрасен пар чиј шаблонски живот е прекинат откако ќе ги запознаат Џејми и Дарби, млад пар кој внесува поинаква свежина во нивната здодевна рутина.

Хит филм: Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald (2018)

Во вториот дел од популарниот филм работен според делата на Џ.К. Роулинг, Њут Скамандер ги продолжува своите авантури, овој пат борејќи се против Гринделволд, кој има цел да создаде армија од чистокрвни волшебници кои ќе владеат со светот.

Помалку познат филм: The Jacket (2005)

Џек Старкс е воен ветеран кој страда од амнезија и не може да сфати како се нашол среде местото на злосторството. Тој е подложен на необична експериментална терапија, кога открива дека може да патува низ времето во иднината, каде што ќе ја открие неговата судбина.

Хит филм: Mary Poppins Returns (2018)

Магичната дадилка Мери Попинс повторно се враќа во семејството Бенкс, овој пат да им помогне на децата на Мајкл Бенкс. Тој пак се соочува со своите проблеми – губењето на куќата доколку не успее да го пронајде документот кој потврдува дека неговиот татко многу одамна му оставил акции во наследство.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Хит танц потегот на вљубениот Талат од Преспав Во епизодата „Ромска убавица" во серијата Преспав рецепционерот Талат се вљуби в...
20 филмови кои направија најмногу пари во 2018-та Додека повеќето се жалат дека во последно време нема добри филмови и дека само с...
Ќе останувате дома за Нова година? Предлог серии кои ќе ги изгледате в... Да се остане дома за Нова година воопшто не е најтрагичното нешто коешто може да...