Ѕвездата е родена: Бестрашно 7-годишно девојче ја имитира Тејлор Свифт (видео)


Ѕвездата е родена: Бестрашно 7-годишно девојче ја имитира Тејлор Свифт (видео)

Сонот стана реалност за едно 7-годишно девојче од Британија, откако покажа што знае на филипинското талент шоу „Твоето Лице Звучи Познато“.

dzvezdata-e-rodena-bestrasno-7-godisno-devojce-ja-imitira-tejlor-svift-001.jpg

Ксиа Вигор има совршена рутина и настап на хитот на Тејлор Свифт од 2008-ма - You Belong With Me.

Музичкиот мини талент дури и внимателно до детаљ ја почитуваше костимографијата и сценографијата, создавајќи шоу од кое сите занемеа.

Новата ѕвезда е родена:

 
Претходно, малечката Ксиа ја глумела и Селена Гомез:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Девојчето со глас како Џенис Џоплин разочарано излезе од финалето на „... Кортни Хадвин е девојчето кое од аудиција влезе директно во финалните натпревари...
Музичкиот состав The Chicks го промовираа првиот спот направен со помо... (Прилеп, 02.07.2019) – Женскиот музички состав The Chicks го промовира својот пр...
Родена во Мароко, живее во Париз – Откријте повеќе за животот на инспи... Родена во јужен дел на Мароко, еманципираната и космополитски настроен...