Песните за Евровизија 2017 од Балканот (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


Песните за Евровизија 2017 од Балканот (видео)

Секоја година, Евровизија е музичкиот спектакл кој со нетрпение се очекува на просторите на цела Европа, па и подалеку ширум целиот свет.

pesnite-za-evrovizija-2017-od-balkanot-001.jpg

но, овојпат се фокусираме на нашите блиски и нешто подалечни соседи, односно песните од Балканот кои оваа година ќе одат на Евровизија во Украина.

Преслушајте ги и одберете си го фаворитот:

Албанија

Бугарија

Црна Гора

Хрватска

Грција

Србија

Словенија


Инаку, сцената на која претставниците ќе пејат во Киев, ќе изгледа вака:

pesnite-za-evrovizija-2017-od-balkanot-1.jpg

pesnite-za-evrovizija-2017-od-balkanot-2.jpg

pesnite-za-evrovizija-2017-od-balkanot-3.jpg

pesnite-za-evrovizija-2017-od-balkanot-4.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фотки и видео од првата проба на Eye Cue за Евровизија 2018 Натпреварувачите на Евровизија 2018, вчера започнаа со првите проби, а Eye Cue п...
Британската морнарица ги плаши пиратите со песни од Бритни Спирс и ушт... Музиката е секојдневен дел од нашите животи. Таа го прави животот подобар, и е т...
Зошто е денешната поп музика толку лоша? Појавата и ширењето на т.н популарна музика во средината на минатиот век го смен...