Eye Cue на црвениот тепих на предевровизиска забава во Мадрид (фото)


Eye Cue на црвениот тепих на предевровизиска забава во Мадрид (фото)

Евровизија оваа година почнува од 8-ми мај, а пробите ќе почнат од оваа недела.

eye-cue-na-crveniot-tepih-na-pred-evroviziska-zabava-vo-madrid-foto-01.jpg

Учесниците имаа можност да посетат повеќе земји на еврозиските турнеи, а последна земја беше Шпанија.

Предевровизиската забава се одржа во Мадрид викендов, а учесниците од 21 земја имаа можност да се претстават на сцената.

Пред забавата, фановите имаа можност да ги поздрават учесниците на црвениот тепих и да направат неколку фотки со нив.

Секако, на црвениот тепих се појавија и Eye Cue, кои споделија неколку Инстаграм фотки и видеа.

Тие велат дека публиката во Шпанија е неверојатна и се заблагодаруваат на поддршката која ја добиваат од фановите.

Во продолжение погледнете кратко интервју со Eye Cue на црвениот тепих и галерија од атмосферата во Мадрид:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Видео од првата проба на Тамара Тодевска за Евровизија 2019 Во понеделникот, Тамара Тодевска заедно со нејзиниот евровизиски тим, заминаа во...
Како помина втората проба на Тамара Тодевска за Евровизија 2019? (виде... Првата проба на Тамара во Израел помина одлично и доби позитивни критики, а сега...
Успех за паметење! Тамара заврши на високото 8-мо место на Евровизија Тамара Тодевска доминираше на финалната вечер на Евровизија 2019. Таа речис...