Срамежливо девојче „растури“ на Америка има талент и од аудиција - влезе директно во финале


Срамежливо девојче „растури“ на Америка има талент и од аудиција - влезе директно во финале

13-годишно девојче со име Кортни Хадвин ги натера судиите да станат на нозе, а Хауи Мандел да го притисне златното копче - кое води директно во финалните натпревари за наградата од 1 милион долари.

sramezlivo-devojce-rasturi-na-amerika-ima-talent-i-od-audicija-vleze-direktno-vo-finale-001.jpg

Аудицијата на 13-годишната Кортни сите присутни ја следеа со подотворена уста.

На сцената енергично ја изведе Hard to Handle на Otis Redding, иако на прв поглед делуваше како екстремно срамежливо девојче.

sramezlivo-devojce-rasturi-na-amerika-ima-talent-i-od-audicija-vleze-direktno-vo-finale-5.png

Позади сцената ја поддржуваше нејзиниот татко, кој заедно со нејзината мајка се инаку големи поддржувачи на талентот кој го има.

sramezlivo-devojce-rasturi-na-amerika-ima-talent-i-od-audicija-vleze-direktno-vo-finale-7.jpg

sramezlivo-devojce-rasturi-na-amerika-ima-talent-i-od-audicija-vleze-direktno-vo-finale-4.jpg

sramezlivo-devojce-rasturi-na-amerika-ima-talent-i-od-audicija-vleze-direktno-vo-finale-9.jpg

По малото охрабрување од судиите, на сцената се случи чудо:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Британската морнарица ги плаши пиратите со песни од Бритни Спирс и ушт... Музиката е секојдневен дел од нашите животи. Таа го прави животот подобар, и е т...
И по дома и на сцената: Видео докази дека Антониа Гиговска е македонск... Нејзиниот глас е вонсериски, а нејзината насмевка разоружува, ниту една песна не...
Девојчето со глас како Џенис Џоплин разочарано излезе од финалето на „... Кортни Хадвин е девојчето кое од аудиција влезе директно во финалните натпревари...