Пејачи кои напишаа мега-популарни песни за други пејачи
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Пејачи кои напишаа мега-популарни песни за други пејачи

Џон Леџенд, Ед Ширан, Сиа – популарни пејачи кои се многу вешти и со мастило на парче хартија, а што е најдобро – не се скржави, па им дозволиле на други пејачи да ги отпеат нивните ремек дела.

pejaci-koi-napisaa-mega-popularni-pesni-za-drugi-pejaci-001.jpg

Сте знаеле дека зад текстот од Diamonds на Ријана се потпишува Сиа? Како и на Pretty Hurts на Бијонсе? Сиа е практично зад сите големи текстови кои ве гаѓаат право во срце.

Кои се останатите пејачи кои напишале мега-популарни текстови на песни?

Џон Леџенд ја напишал American Boy

Фарел Вилијамс ја напишал Hot In Here

Бебе Реџа ја напишала Monster

Сиа ги напишала Diamonds на Ријана, Crying in the Club на Камила Кабељо, Perfume на Бритни, Pretty Hurts на Бијонсе

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Новата песна на Ријана и Дрејк + 7 други кои се очекува да бидат летни хитови Можеби во овој период од годината, со овие „тмурни“ денови, летото ви изгледа мн...
Наместо Ријана, хитот „Umbrella“ ќе го испеела Бритни - Познати песни наменети за други изведувачи Дали може да ја замислите Бритни Спирс како го изведува хитот „Umbrella“ на Рија...
Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава