Пет џез нумери кои ќе ве орасположат дури и во најстресните денови
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Kelner 18-08-2019
КЕЛНЕР 18-08-2019


Пет џез нумери кои ќе ве орасположат дури и во најстресните денови

Музиката може и најлошиот ден да го претвори во лесно поднослив, па дури и да ви го поправи лошото расположение.

pet-dzhez-numeri-koi-i-kje-ve-oraspolozhat-duri-i-vo-najstresnite-denovi-001.jpg

Омилените нумери докажано позитивно влијаат врз вашето расположение и може да ви помогне да се ослободите од насобраниот стрес.

Некогаш ви е потребна песна со која ќе можете да се изнапеете колку што ве држи гласот, но другпат сакате да ја смирите душата со некоја маестрална композиција. Џезот е одличен за смирување на нервите и за релаксирање.

Ви предложуваме пет одлични џез нумери за да го направите својот ден поубав:

The Ballad Of Thelonious Monk - Carmen McRae

;

Four On Six - Wes Montgomery

;

Take The “A” Train - Duke Ellington

;

Let’s Call The Whole Thing Off - Ella Fitzgerald and Louis Armstrong

;

One For My Baby - Frank Sinatra

Е. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
10 песни кои се очекува да бидат летни хитови за 2019 година Летото е речиси на прагот. Температурите полека се зголемуваат, а забавите стану...
Дуа Липа царуваше на топ листите - Кои песни најмногу се слушаа во 201... Кои песни станаа најголеми хитови во годината со која сме подготвени да се збогу...