Даниел Кајмакоски во мини здолниште - „му легна“ улогата на Тејлор Свифт во Твоето лице звучи познато
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Даниел Кајмакоски во мини здолниште - „му легна“ улогата на Тејлор Свифт во Твоето лице звучи познато

Нашиот пејач без сомнение ги воодушеви и жирито и публиката, во петтата сезона од „Твоето лице звучи познато“.

daniel-kajmakoski-go-nasmea-zhirito-kako-tejlor-svift-vo-tvoeto-lice-zvuchi-poznato-01.jpg

Даниел Кајмакоски се појави на сцената со мини здолниште, розов корсет, перика и високи потпетици, за кои мора да признаете дека ги носеше одлично. Овој пат, Даниел ја имитираше познатата пејачка Тејлор Свифт, а заврши навистина добра работа.

На сцената му се придружи и српскиот пејач Алекса Јелиќ, кој за овој настап беше во улогата на Брендон Јури. Повеќето присутни прокоментирале дека Алекса бил подобар Брендон и од самиот Брендон.

Погледнете го целиот настап во продолжение:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Даниел Кајмакоски победи како Шон Мендес во новата епизода на „Твоето лице звучи познато“ Македонската ѕвезда Даниел Кајмакоски е победник во новата епизода од „Твоето ли...
Интервју со Полина Тасева - ново лице кое носи свежина на македонската музичка сцена Полина Тасева е ново лице кое носи свежина на македонската музичка сцена. В...
Сиа, Daft Punk, Брејча - Музичари и бендови кои речиси никогаш не го покажуваат нивното лице За да станете музичар, пред сè ви е потребен талент. Сепак, изгледа дека денес г...

Најчитани неделава