Даниел Кајмакоски во мини здолниште - „му легна“ улогата на Тејлор Свифт во Твоето лице звучи познато


Даниел Кајмакоски во мини здолниште - „му легна“ улогата на Тејлор Свифт во Твоето лице звучи познато

Нашиот пејач без сомнение ги воодушеви и жирито и публиката, во петтата сезона од „Твоето лице звучи познато“.

daniel-kajmakoski-go-nasmea-zhirito-kako-tejlor-svift-vo-tvoeto-lice-zvuchi-poznato-01.jpg

Даниел Кајмакоски се појави на сцената со мини здолниште, розов корсет, перика и високи потпетици, за кои мора да признаете дека ги носеше одлично. Овој пат, Даниел ја имитираше познатата пејачка Тејлор Свифт, а заврши навистина добра работа.

На сцената му се придружи и српскиот пејач Алекса Јелиќ, кој за овој настап беше во улогата на Брендон Јури. Повеќето присутни прокоментирале дека Алекса бил подобар Брендон и од самиот Брендон.

Погледнете го целиот настап во продолжение:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Што сè прават пејачките за да го зачуваат својот глас? Да бидете позната пејачка не ви треба само талент, туку треба и да се грижите за...
И по дома и на сцената: Видео докази дека Антониа Гиговска е македонск... Нејзиниот глас е вонсериски, а нејзината насмевка разоружува, ниту една песна не...
Даниел Кајмакоски го воодушеви жирито како Лејди Гага во „Твоето лице ... Во последната епизода од „Твоето лице звучи познато“, Даниел Кајмакоски повторно...